OHLASY: Josef Mucha po utkání s Opavou

OHLASY: Josef Mucha po utkání s Opavou

B r n o – Zbrojováci zdolali v dnešním přípravném utkání Opavu 2:1, když o výhře rozhodli střídající hráči v závěrečné čtvrthodině. Jak zápas viděl asistent Josef Mucha?

„Byl to zajímavý zápas, který nenudil, nabídl řadu šancí. Soupeř byl kvalitní na míči, kombinačně silný a nebezpečný, především v první půli. Pak oba týmy prostřídaly, šanci dostali i mladší hráči, dvěma z nich se povedlo zápas rozhodnout v náš prospěch. Byl to užitečný test,“ hodnotil Mucha.

O vyrovnání se postaral Peter Juritka, který se trefil i minule v Chrudimi. Výhru pak zajistil nejmladší hráč na hřišti Filip Večeřa. „Oba zakončili mazácky. První gól byl výsledkem dobré práce při napadání, druhý padl po pěkné akci. Oběma klukům gól přejeme, Filip se trefil vůbec poprvé za áčko. Šanci si zasloužil,“ chválil mladíky Mucha.

A co oba hráči na testech, obránce Foster Gyamfi a brankář Dominik Sváček? „Byli bychom rádi, kdyby u nás zůstali. Uvidíme, jak se to v jejich případě dál vyvine,“ řekl na adresu nováčků kouč. „U obou je to věcí jednání. Jisté zatím je, že Gyamfi by se měl v Brně znovu hlásit osmého ledna na startu přípravy," doplnil sportovní manažer Zdeněk Psotka.

Pro hráče byl dnešek posledním dnem, který trávili společně. „Teď mají na programu až do lednového zahájení přípravy individuální režim, přizpůsobený podle toho, kolik toho na podzim odehráli a kde případně mají rezervy. Nás trenéry pak čeká školení, samozřejmě se ale potkáme i v Brně a budeme řešit vše, co je potřeba. Práce je hodně,“ završil Mucha.

další články

Zbrojovku opouští Jakub Šiman
A-tým
20.02.2024 | Martin Lísal

Zbrojovku opouští Jakub Šiman

B r n o - Jak již bylo avizováno, ve Zbrojovce naopak v návaznosti na příchod Dominika Sváčka po...
Dominik Sváček přichází na hostování s opcí
A-tým
20.02.2024 | Martin Lísal

Dominik Sváček přichází na hostování s opcí

B r n o - Potvrzeno - Dominik Sváček už je součástí Zbrojovky. Šestadvacetiletý gólman přichází z...
Program týmů Zbrojovky v týdnu od 19. do 25. února
Ostatní
19.02.2024 | Martin Lísal

Program týmů Zbrojovky v týdnu od 19. do 25. února

B r n o - Soutěžní zápasy už se pozvolna blíží, na Zbrojovku čeká v tomto týdnu generálka a...