VIDEO: Věřím, že si gól šetřím na ligu, usmívá se Hamza

VIDEO: Věřím, že si gól šetřím na ligu, usmívá se Hamza

Ž i l i n a – Osmnáctiletý zadák Jiří Hamza naskočil doposud do všech zimních zápasů. Nechyběl ani v Žilině, kde dnes odehrál téměř osmdesát minut a přispěl tak k remíze 2:2.

„Zápas hodnotím kladně, remíza tady s těžkým soupeřem se počítá,“ řekl po utkání, v němž naskočil na pozici defenzivního záložníka. Ta pro něj není neobvyklá, tentokrát to ovšem s ohledem na absenci pěti hráčů byla tak trochu nutnost. Po jeho boku navíc naskočil další stoper Lukáš Endl. „Ale s Enďou si rozumíme, něco jsme spolu odehráli i v obraně. Myslím, že nám to dohromady s Helošem (Jan Hellebrand – pozn. red.) fungovalo.“

Za stavu 1:2 vstoupili Brňané do druhé půle aktivně a byli nebezpečnější. „Drželi jsme se v bloku, byli jsme aktivní. Řekli jsme si, že hlavní je se nebát, že se nemáme čeho bát a jsme stejně kvalitní jako soupeř,“ přiblížil Hamza, který sám mohl vyrovnat. Jeho ránu z dálky ale gólman vyrazil na tyč. „Chyběl tomu kousek, ale věřím, že si ten první gól šetřím na lepší časy, na ligu,“ usmál se.

Letošní zimní příprava je pro Jirku vůbec první – s áčkem zatím absolvoval pouze tu letní, před startem sezóny. „Je náročná, ale to je vždycky. Je to hodně o běhání, o kondici. Teď už se to ale snažíme pilovat směrem k lize. Dnes to byla jedna ze zatím nejtěžších prověrek a jsem rád, že jsme to celkem zvládli,“ uzavřel.

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

Zbrojovku opouští Jakub Šiman
A-tým
20.02.2024 | Martin Lísal

Zbrojovku opouští Jakub Šiman

B r n o - Jak již bylo avizováno, ve Zbrojovce naopak v návaznosti na příchod Dominika Sváčka po...
Dominik Sváček přichází na hostování s opcí
A-tým
20.02.2024 | Martin Lísal

Dominik Sváček přichází na hostování s opcí

B r n o - Potvrzeno - Dominik Sváček už je součástí Zbrojovky. Šestadvacetiletý gólman přichází z...
Program týmů Zbrojovky v týdnu od 19. do 25. února
Ostatní
19.02.2024 | Martin Lísal

Program týmů Zbrojovky v týdnu od 19. do 25. února

B r n o - Soutěžní zápasy už se pozvolna blíží, na Zbrojovku čeká v tomto týdnu generálka a...