Nemáme se za co stydět, na tom výkonu můžeme stavět, říká po souboji se Spartou Marek Kaščák

Nemáme se za co stydět, na tom výkonu můžeme stavět, říká po souboji se Spartou Marek Kaščák

B R N O - Marek Kaščák byl v utkání proti tradičnímu pražskému rivalovi hodně vidět. Svým přehledem a důrazem ve středu pole báječně doplňoval kapitána Zavadila. Sám se také pouštěl do zakončení. Souhra ve středu pole tak jistě může být hlavní zbraní Zbrojovky v dalších prvoligových kláních.

Z řeči těla krátce po závěrečném hvizdu bylo znát, že smolná porážka od jednoho z favoritů soutěže jej hodně mrzí, přesto se v něm po zápase mísily různé pocity. "Sparta vyhrála 3:1, ale nemáme se za co stydět. Diváci nám zatleskali, takže je to vlastně takové poděkování - když člověk prohraje, tak cítí takové zadostiučení. Zklamání je velké, ale jak říkám, nemáme se za co stydět na tom výkonu můžeme stavět," utěšuje se jeden ze smutných hrdinů nedělního představení.

Letní posila ze Slovenska stála hodně blízko u zrodu první branky utkání. "Já jsem tam stál před balónem, kdybych to ztečoval, možná dostanu žlutou kartu, ale bylo to takové rychlé. Vlastně jsme se zapomněli. Rozhodčí nechal výhodu, pak pískl faul. Dostali jsme gól, naše chyba," nehledal žádné výmluvy důrazný středopolař.

Obecně zhodnotit a okomentovat to, jak si vedl muž s píšťalkou a jeho kolegové s praporky, však Kaščák odmítl. "My se máme soustředit sami na sebe, a kdybychom proměnili šance, tak s tím rozhodčí nic neudělá. Na rozhodčí se vymlouvat nebudeme. Musíme to mít založené na našem výkonu, na bojovnosti a na srdíčku, jak jsme to dnes dokázali."

První prohra v novém ligovém ročníku poprvé vážněji prověří také charakter brněnského celku, s čímž rodák z Bardějova beze zbytku souhlasí. "Ukáže se, jací jsme, jaká jsme parta. Když se daří, jde to jednodušeji. Když se prohraje, tak se uvidí, jak silný jsme mančaft. Já z toho strach nemám," dodává přesvědčivě hráč s pětkou na dresu.

další články

U16: Smolná prohra s Třincem
Mládež
24.09.2022 | Martin Lísal

U16: Smolná prohra s Třincem

T i š n o v - Dorostenci Zbrojovky (U16) hostili po výhře v Ostravě v dalším utkání Třinec. Po půli...
U18: Vysoká výhra s Třincem
Mládež
24.09.2022 | Martin Lísal

U18: Vysoká výhra s Třincem

T i š n o v - Dorostenci Zbrojovky (U18) přivítali na domácím hřišti v Tišnově Třinec. Základ k...
Béčko zvítězilo na hřišti HFK Olomouc
B-tým
24.09.2022 | Martin Lísal

Béčko zvítězilo na hřišti HFK Olomouc

H o l i c e - Béčko Zbrojovky přerušilo venkovní sérii bez výhry a na půdě HFK Olomouc zvítězilo...