Béčko čeká první soutěžní zápas, míří do Holešova

Béčko čeká první soutěžní zápas, míří do Holešova

B r n o - Fotbalisté brněnského "B" týmu vstoupí o víkendu do divizních bojů. Skupinu D vyměnili za "éčko", prvním z nových soupeřů bude v sobotu Holešov. Hraje se od 17 hodin na hřišti soupeře.

Doma se Brňané představí o týden později proti Všechovicím, pro domácí zápasy využijí stejně jako v minulých letech bystrcké hřiště.

"Hráči už se těší, bude to pro nás ze začátku samozřejmě trochu neznámá. Nějaké informace o soupeřích máme, ale přes léto se událo hodně změn, takže minimálně v prvních kolech budeme soutěž a soupeře hlavně poznávat. Cíl v kabině máme stanovený jednoduše, chceme vyhrát každý zápas, chceme být aktivní," řekl před startem nového ročníku trenér Martin Maša.

Z kádru kromě dříve avizovaných změn vypadl ještě Miroslav Kamenský, který se přesunul do Blanska. Naopak zpátky je Vojta Šmid a velkou oporou by měl být útočník Claude Lhotecký, na jehož góly Brňané budou spoléhat po odchodu Fabiána Matuly. Úplným nováčkem je obránce Dedek z Baníku Ostrava, před dotažením je příchod Džavoronoka ze Slovanu Bratislava. Z následků zranění se postupně zotavuje Australan Yosi. "A samozřejmě máme opět dohodu, že nám mohou po vzájemné domluvě vypomoci hráči prvního týmu, kteří nebudou mít potřebné vytížení," doplnil Maša.

Na první minuty v "dospělé" kopané se těší hráči loňského dorostu - gólman Špelda, obránce Vit a záložníci Adamec, Vantuch, Ryšavý a Kocůrek. Bohužel Adamec, který si v přípravě odbyl debut za první mužstvo, v prvních duelech týmu vinou poraněného kolene nepomůže.

další články

Program týmů Zbrojovky v týdnu od 4. do 10. prosince
Ostatní
04.12.2023 | Martin Lísal

Program týmů Zbrojovky v týdnu od 4. do 10. prosince

B r n o - Ve druhém prosincovém týdnu se v akci představí "áčko" i "béčko", a to v přípravných...
VIDEO: Sestřih utkání v Chrudimi
A-tým
02.12.2023 | Martin Lísal

VIDEO: Sestřih utkání v Chrudimi

C h r u d i m - Devět branek, spousta zajímavých akcí a šancí. To vše nabídl včerejší přípravný...
Roman Potočný: Jsem rád, jak k tomu všichni přistoupili
A-tým
01.12.2023 | Martin Lísal

Roman Potočný: Jsem rád, jak k tomu všichni...

C h r u d i m – Při absencích Řezníčka, Berkovce a Divíška byl Roman Potočný v pátečním utkání v...