Benjamin Vit: Na letošní sezónu budu dlouho vzpomínat

Benjamin Vit: Na letošní sezónu budu dlouho vzpomínat

B r n o – Jedním z pilířů úspěšného B týmu je v letošní sezóně i obránce Benjamin Vit. Z doposud odehraných zápasů chyběl jen jednou, na kontě má i největší minutáž. Výrazně tak přispěl k triumfu „béčka“ v Divizi D.

Kromě toho odehrál Ben také několik zápasů v přípravě „áčka. Nechyběl samozřejmě ani u posledního duelu, v němž rezerva zdolala Velkou Bíteš 3:0. Na konci si užil vítěznou děkovačku a odpoledne pak i možná poněkud nečekané oslavy prvního místa – druhý Lanžhot totiž prohrál s Vrchovinou a patnáctibodový náskok je pro Zbrojovku pět kol před koncem postačující.

Čekali jste, že mistrovské oslavy propuknou nakonec už v neděli?
Určitě ne, bylo to příjemné překvapení. Je pravda, že Lanžhot v posledních zápasech docela ztrácel, ale nějak jsme s tím nepočítali a mysleli jsme si, že se rozhodne třeba příští víkend.

A sešli jste se nakonec už teď?
Ano, jak zápas skončil, narychlo jsme se domluvili a šli jsme to trochu oslavit. Ale nebyli jsme tam všichni, to ještě přijde. Asi by bylo jiné to oslavit přímo na hřišti, ale i v neděli jsme si to s fanoušky moc užili. Bylo super, že nás přišli podpořit.

Jakou motivaci budete mít pro zbytek sezóny?
Věřím, že to zůstane stejné, budeme chtít dál vyhrávat. Nevím, jak to bude, jestli budou hrát třeba mladší kluci z dorostu, aby si okusili dospělý fotbal, ale asi to tak bude.

Kdy vám v sezóně bylo nejhůř, asi po prohře s Velkým Meziříčím?
To bylo těžké období, i když jen krátce. Předtím jsme porazili Lanžhot u nich, pak se měnil trenér, nenastoupil Šeďo, jen jako střídající. Těch změn bylo hodně, sešlo se to tak a rázem jsme vedli jen o tři body. Pak ale Lanžhot několik zápasů prohrál a náskok zase narůstal.

Bylo jaro i s ohledem na náskok těžší? Potvrdit roli favorita je pro mladý tým často složitější, byť papírové předpoklady třeba hovoří jasně.
Čekali jsme, že to nebude nic příjemného, a potvrdilo se to. Naštěstí jsme ty zápasy zvládli. Sami jsme si řekli, že budeme hrát víc ze zajištěné obrany, zkušeněji. To se dařilo, i když jsme třeba nevyhrávali o tolik gólů, jako v některých podzimních zápasech.

Tys chyběl v jediném utkání, na podzim v Polné. Co bylo příčinou?
Byl jsem tehdy po nemoci, necítil jsem se úplně dobře a domluvili jsme se, že vynechám. Jinak to bylo po zdravotní stránce dobré, musím to zaklepat.

Máš i díky tomu nějakou výraznější roli třeba v kabině? I když to může souviset taky s věkem.
Je pravda, že patřím mezi ty starší kluky, jsem asi čtvrtý nebo pátý nejstarší. Pak tu je pár kluků z mého ročníku, kapitán Vojta Šmid a samozřejmě Šeďo.

Jaké to bylo, mít po boku takhle zkušeného hráče? I před rokem jsi toho odehrál hodně, můžeš tedy srovnávat.
O dost jiné. Šlo znát, že máme zkušeného borce, trochu si nás uhlídal ve hře, na hřišti byl cítit. I v porovnání s loňskou sezónou to mohl být jeden z jazýčků na vahách. Roli hráli taky mladší kluci, přišli noví a všechno si sedlo i jako parta. Určitě k tomu přispěl i nový trenér, který až neuvěřitelně žil s týmem.

To bylo vidět i při zmíněné výhře v Lanžhotě. Byl to i pro vás vrcholný moment sezóny?
Stoprocentně. Bylo to ještě umocněné tím, že šlo o poslední minutu, gól dal střídající Dan Polák. To jsme prožívali asi nejvíc, bylo to krásné.

A co kluci z áčka?
Taky byli přínosem. Ať už k nám došli Šury, Potok nebo další, vždycky nám hodně pomohli na hřišti i v kabině. Chodili s chutí, chtěli hrát, i trenér s nimi hodně mluvil, což taky asi hrálo roli.

Dařilo se vám doma i venku, doma jste ztratili body jen dvakrát. Shodou okolností vždy na Srbské. Čím to?
Sám nevím, ale už od dorostu to tak mám, že se mi tady výsledkově nedaří. Pokaždé, když jsme tu hráli, udělali jsme tu maximálně remízu. Nevím, čím to je, asi je to tu pro nás prokleté (smích).

Jak vidíš svou budoucnost?
Podrobněji jsme se o tom ještě nebavili, v hlavě ale mám, že bych chtěl zůstat. Splnili jsme cíl, který jsme si vytkli, což je super.

Navíc přibyly i starty za áčko, to je takový bonus, že?
I v tomto ohledu budu na letošní sezónu vzpomínat. Bylo fajn, že jsem tu šanci dostal, zahrál jsem si v přípravě a pak se mohl vrátit do béčka pomoci urvat postup.

Díky za rozhovor!

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

Na úvod přípravy pět branek v Pohořelicích
A-tým
22.06.2024 | Martin Lísal. FOTO: Martin Tajč

Na úvod přípravy pět branek v Pohořelicích

P o h o ř e l i c e - Zbrojováci zahájili letní přípravu utkáním na hřišti Pohořelic. Hrálo se v...
PREVIEW: V přípravě do Pohořelic
A-tým
21.06.2024 | Martin Lísal

PREVIEW: V přípravě do Pohořelic

B r n o - Fotbalisté Zbrojovky načnou letní přípravné zápasy utkáním v Pohořelicích. Hraje se v...
Los už zná také
B-tým
21.06.2024 | Martin Lísal

Los už zná také "béčko"

B r n o - Také B tým už zná rozpis podzimní části MSFL. V prvním utkání se Brňané vydají první...