Bylo to tvrdé utkání, shodli se oba trenéři po duelu Zbrojovky s Duklou

Bylo to tvrdé utkání, shodli se oba trenéři po duelu Zbrojovky s Duklou

B r n o - Prohra 1:3, červená karta. Je pochopitelné, že Petru Čuhelovi se dnešní utkání Zbrojovky nehodnotilo lehce. Naopak kouč Dukly Luboš Kozel mohl být spokojený, jeho tým si z Brna veze tři body.

Právě Kozel hodnocení celého utkání započal. "Pochopitelně musím být spokojen s výhrou, která se odvíjela od kvalitní hry v defenzivě. Navíc jsme se dokázali vyrovnat domácímu týmu v důrazu a dařily se nám rychlé protiútoky," vyjmenoval základní příčiny úspěchu svého týmu.

Dukla položila pevný základ k výhře v první půli. "V té domácí neměli jedinou šanci, dá se říct, že naše vedení bylo zasloužené. Druhá půle byla jiná, po inkasovaném gólu byl soupeř lepší a my se ocitli pod tlakem. Naštěstí jsme si pak dokázali vypracovat nějaké brejkové situace a jedna z nich rozhodla," těšilo Kozla po utkání. "Jediné, co se mi nelíbilo, byly některé tvrdé zákroky za hranicí pravidel," dodal na úplný závěr k zápasu, ve kterém sudí rozdal celkem dvanáct žlutých karet a jednu červenou.

Petr Čuhel v zásadě souhlasil s tím, že výsledku dopomohla první půle - poslední dobou bolístka Zbrojovky. "My jsme ji prohospodařili, což nakonec rozhodlo. Po poločase jsme se dokázali zlepšit a snížit, dostávali jsme se dál do šancí, ale zabrzdilo nás vyloučení," načal své hodnocení.

Zbrojovka pak musela hrát na riziko a to se nakonec nevyplatilo. "Do otevřené obrany jsme inkasovali potřetí a to rozhodlo," komentoval Čuhel. Vyjádřil se i k množství udělených karet. "Hráli jsme důrazně, ale nemyslím, že by karty byly uděleny za nějaké zákeřnosti," doplnil své hodnocení utkání.

další články

Fousek po Opavě: Zlepšený výkon po pauze jsme korunovali dvěma góly
A-tým
06.12.2021 | Martin Lísal. FOTO: Petr Nečas

Fousek po Opavě: Zlepšený výkon po pauze jsme...

B r n o – Adam Fousek orámoval kalendářní rok 2021 dvěma góly na opavském stadionu – a pokaždé se...
Trenér Dostálek po utkání v Opavě
A-tým
04.12.2021 | Martin Lísal

Trenér Dostálek po utkání v Opavě

B r n o – Ani týdenní odklad, ani domácí neporazitelnost Opavy, ani nepříliš vydařený první...
Zbrojovka loupila v Opavě a po dvoubrankovém vítězství si upevnila první příčku!
A-tým
04.12.2021 | Jakub Sabol. FOTO: Petr Nečas

Zbrojovka loupila v Opavě a po dvoubrankovém vítězství...

O p a v a - Zbrojováci zakončili podzim dohrávkou odloženého utkání v Opavě. Díky zlepšenému výkonu...