Další divácky atraktivní bitva - Zbrojovka míří do Zlína

Další divácky atraktivní bitva - Zbrojovka míří do Zlína

B r n o - Po neúspěšném moravskoslezském derby čeká na Zbrojovku další regionální souboj, ve druhém kole nejvyšší soutěže se vydá do Zlína. Hraje se v sobotu 5. srpna od 17 hodin.

Oba soupeři se v ligové premiéře prvních bodů nedočkali - Zlín prohrál na hřišti Liberce 0:1. Většinu zápasu se musel obejít bez vyloučeného Traorého, v závěru pak přišel i o zraněného Jiráčka a v devíti inkasoval. "Ten zápas nám poskytl studijní materiál prakticky jen prvních 25 minut. Ale dle toho, co odehráli předtím, samozřejmě nějakou představu máme. Zlín obměnil kádr, ale způsob hry a rozestavení se nebudou mnoho lišit," řekl před zápasem trenér Zbrojovky Svatopluk Habanec.

Jisté je, že na Brňany čeká silný a nepříjemný soupeř. Od návratu Zlína do nejvyšší soutěže platí ve vzájemných soubojích striktní pravidlo - můj dům, můj hrad. Venku dvě prohry 1:2, doma dvě výhry 2:0. "My jdeme do utkání s cílem odčinit úvodní prohru. Máme nachystaných několik variant, hlavně ale musíme zlepšit činnosti a aspekty, které jsme si v týdnu po utkání vytkli," pokračoval kouč.

Realizační tým musí řešit v sestavě několik rébusů - k dispozici nejsou oba krajní beci ze zahajovací sestavy proti Baníku. Tomáš Jablonský má zlomený palec na noze, Jakub Šural je po operaci ruky. Přesnou dobu léčby zatím nelze specifikovat, druhý jmenovaný by ale v nejbližší době mohl začít s tréninkem. S reprezentací U19 odletí do Japonska Ladislav Krejčí, jinak jsou všichni hráči aktuálně nachystáni.

A chystají se také fanoušci, pro které nabrala soutěž okamžitě pekelné tempo. Po duelu s Baníkem čekají dva z nejatraktivnějších výjezdů - Zlín a Olomouc. "Když se vrátím k pátečnímu utkání, to mělo fotbalový náboj a skvělou kulisu, jen se špatným koncem pro nás. Také ve Zlíně lze očekávat solidní divácké počty. Pro nás je důležité tenhle zápas zvládnout a nakopnout se zpátky na cestu k našemu cíli," zakončil Habanec.

Do Zlína se můžete vydat také s TOPTAXI, a to za výhodnou cenu 390 korun!

další články

Na závěr přípravy prohra v Púchově
A-tým
13.07.2024 | Martin Lísal

Na závěr přípravy prohra v Púchově

P ú c h o v - Poslední přípravné utkání fotbalistům Zbrojovky nevyšlo. V Púchově prohrávali už po...
Béčko na úvod přípravy porazilo rezervu Zlína
B-tým
13.07.2024 | Martin Lísal

Béčko na úvod přípravy porazilo rezervu Zlína

V r š a v a - Fotbalisté brněnského "béčka" vstoupili do letní přípravy vítězně. Na hřišti rezervy...
PREVIEW: Posledním soupeřem v přípravě je Púchov
A-tým
12.07.2024 | Martin Lísal

PREVIEW: Posledním soupeřem v přípravě je Púchov

B r n o – V sobotu sehrají Zbrojováci závěrečný přípravný zápas před startem nové sezóny. V sobotu...