Daniel Kosek zůstává ve Zbrojovce na hostování s opcí

Daniel Kosek zůstává ve Zbrojovce na hostování s opcí

B r n o - Daniel Kosek ze Slavie se minimálně pro nadcházející rok stává součástí Zbrojovky. Oba kluby finalizovaly podmínky transferu, dvacetiletý obránce přichází na roční hostování s opcí na případný přestup.

Kosek přišel do Zbrojovky na startu přípravy nejprve na týdenní zkoušku. Během ní trenéry přesvědčil a jeho působení bylo dnes definitivně dotaženo. V rámci přípravy Kosek naskočil do všech čtyř utkání, celkem odehrál 180 minut.

"Jsem rád, že se to povedlo takto dotáhnout, že mi Zbrojovka umožnila, abych tu mohl být, zlepšit se hráčsky i lidsky a poznat nové lidi. Od sezóny si slibuju hlavně nabrání zkušeností, rád bych se nadále zlepšoval a pomohl svým dílem Zbrojovce k postupu do nejvyšší soutěže, kam bezpochyby patří," řekl Kosek po podpisu. "Po příchodu jsem znal pár hráčů z reprezentace a Adama Fouska z Pardubic, hodně věcí bylo nových, ale strávil jsem tu prakticky celou přípravu a už jsem se stihl adaptovat. Věřím, že se nám společně bude dařit."

Kosek je odchovancem pardubické kopané, po přestupu do Slavie si zahrál i UEFA Youth League a v nejvyšší soutěži debutoval v červenci 2020 proti Liberci. Právě na severu Čech v uplynulé sezóně hostoval, okusil i atmosféru Evropské ligy. Jarní část pak strávil na hostování v Bohemians. "V mladší kategorii jsem hrával křídlo i beka, na beku jsem viděl větší perspektivu. Dokážu pomoci nejen v obraně, ale i v ofenzivě, nicméně jsem schopen zahrát i levého halva či krajního hráče," prozradil o sobě.

Nyní tedy Dana čeká nové angažmá. Ať se daří!

další články

Jambor a Lhotecký odcházejí na hostování
A-tým
28.07.2021 | Martin Lísal

Jambor a Lhotecký odcházejí na hostování

B r n o - Dva mladí Zbrojováci odcházejí na hostování. Záložník David Jambor bude působit ve...
Jsem rád, že jsme to zvládli, oddechl si Berkovec
A-tým
27.07.2021 | Martin Lísal

Jsem rád, že jsme to zvládli, oddechl si Berkovec

T á b o r – Martin Berkovec se po letech vrátil do prostředí, které dobře znal. A návrat to byl...
Rozhovor s Adamem Neubergerem z PROBINEXU
Ostatní
26.07.2021 | Martin Lísal

Rozhovor s Adamem Neubergerem z PROBINEXU

B r n o – Zbrojovka vstoupila do nové sezóny s novým hlavním partnerem – projektem PROBINEX. Jeho...