Debutant Vaněk děkoval divákům: Jsme šťastní, moc nám pomohli

Debutant Vaněk děkoval divákům: Jsme šťastní, moc nám pomohli

B r n o - Více než čtvrt roku nehrál soutěžní zápas, na jih Moravy se vrátil s ambicemi pomoci mateřskému klubu zpět do nejvyšší soutěže. Záložník Ondřej Vaněk vlétl do druholigového kolotoče v dresu Zbrojovky v pikantním derby proti Líšni. V něm předvedl spolehlivý výkon, odehrál celý duel a pomohl k zisku tří bodů.

Přímo do statistik se nezapsal, neboť fotbal druhé asistence nesleduje - oba góly ale nesly jeho rukopis. Před první trefou Vaněk vybídl k sólu a následné přihrávce Lukáše Kryštůfka, před druhým gólem zase našel Pavla Eismanna a ten následně přesným centrem nechal vyniknout střílejícího Mageru.

Ondro, jak vypadal zápas z tvého pohledu?
Jsem šťastný, že jsme vyhráli a máme tři body. Směrem dopředu jsme toho předvedli dost, nicméně v některých fázích jsme se nemohli opřít o kvalitní koncovku. Šli jsme několikrát sami a tohle musíme řešit.

Soupeř měl v utkání pasáže, kdy vás dokázal zatlačit, vy jste však předvedli v obraně kompaktní výkon.
Líšeň také měla svoje šance, jednou trefili břevno po rohu a dále nějaké závary. My jsme toho však měli více, já osobně jsem jednou mohl jít sám na branku, kdybych míč lépe zpracoval. Kdybychom dali dříve druhý gól, tak jsme se mohli uklidnit a třeba přidat i třetí. Zbytečně jsme soupeře nechali hrát, ale jejich přehrávání bylo jen optické.

Vraťme se zpět k tvé šanci z prvního poločasu. Co šlo udělat lépe?
Nečekal jsem, že se míč tolik sklouzne, protože hřiště bylo místy vlhké a místy suché. Nevěděl jsem, jak zprvu reagovat, ale míč jsem si možná mohl rovnou poslat do běhu a jít sám na branku. Těžko říct, asi to šlo předvídat lépe. Nakonec nám ten gól naštěstí nechybí, ale mohl nás uklidnit.

A jak ses celkově cítil na hřišti?
Tři nebo čtyři měsíce jsem nehrál soutěžní zápas. Je to něco úplně jiného než trénink a chvíli to bude trvat, než se do toho dostanu. Věřím, že tam nějaké dobré věci z mé strany byly a že to půjde nahoru.

Poznal jsi už během prvního zápasu, jaká je druhá nejvyšší soutěž?
Je hodně běhavá, hraje se nahoru dolů a většina týmů hraje dlouhé nakopávané balóny za obranu. My osobně musíme více držet balón. Na závěr bych chtěl poděkovat divákům, že jich přišlo tolik, fandili nám a moc nám to pomohlo. Kdyby chodili v tomto počtu každý zápas, moc by nám to pomohlo a byli bychom šťastní.

Díky za rozhovor a ať se daří!

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

Zemřel Jozef Obert
A-tým
20.10.2020 | Klub

Zemřel Jozef Obert

Náš klub zastihla smutná zpráva. Na sklonku minulého týdne zemřel ve věku 82 let někdejší...
Trenér Machálek: Jsme rádi, že můžeme trénovat kompletní
A-tým
19.10.2020 | Martin Lísal

Trenér Machálek: Jsme rádi, že můžeme trénovat...

B r n o - Za normálních okolností by se Zbrojováci po výjezdu do Jablonce chystali na domácí bitvu...
Aktualizovaný tréninkový režim Zbrojovky
Ostatní
17.10.2020 | Martin Lísal

Aktualizovaný tréninkový režim Zbrojovky

B r n o - S ohledem na platná nařízení vlády docházelo v průběhu týdne k dalším změnám v...