Do Brna přichází Simon Falette!

Do Brna přichází Simon Falette!

B r n o – Před startem jarních bojů vítá Zbrojovka další posilu! Zadní řady vyztuží obránce se zkušenostmi z francouzské, německé či turecké nejvyšší soutěže Simon Falette. Dvaatřicetiletý guinejský reprezentant bude v Brně působit minimálně do konce sezóny.

"Jsem šťastný, že tu můžu být a hrát. První dojmy jsou skvělé, tým mě přijal dobře, jen město jsem zatím nestihl ještě příliš poznat. Fyzicky se cítím dobře, ale nějakou dobu jsem nehrál soutěžní zápasy, takže vím, že se potřebuju s týmem ještě víc sehrát," řekl Falette po podpisu.

"V Simonovi jsme získali velmi zkušeného hráče, který je schopen nastoupit na pozicích levého stopera a levého obránce. Jsme přesvědčeni, že nám může na těchto postech okamžitě pomoci," komentoval transfer sportovní manažer Zdeněk Psotka.

Faletteho fotbalový životopis je opravdu bohatý. Narodil se ve francouzském Le Mans, fotbal začal hrát v nedalekém Tours. V nejvyšší francouzské lize debutoval v barvách Lorientu, dalších 36 startů a tři branky přidal v Métách, k tomu nasbíral v dresu Lavalu a Brestu 127 zápasů ve druhé nejvyšší soutěži. Šestkrát skóroval.

Povedené angažmá v Métách mu vyneslo laso z německého Frankfurtu, kde strávil další tři roky. S Eintrachtem vyhrál německý pohár, zahrál si sedm zápasů Evropské ligy včetně semifinále, v němž jeho tým podlehl po penaltách Chelsea. V Bundeslize si celkem připsal 35 startů. V roce 2020 hostoval ve Fenerbahce (8 zápasů), poté přestoupil do Hannoveru a o rok později do tureckého Hataysporu. Zde působil do léta 2023.

Svými výkony si Simon vysloužil i pozvánku do guinejské reprezentace (z této západoafrické země pochází jeho matka). Debutoval v roce 2018 v kvalifikaci na Africký pohár národů proti Pobřeží slonoviny. Na samotném turnaji v roce 2019 odehrál všechny čtyři zápasy, Guinea byla v osmifinále vyřazena Alžírskem. Zasáhl také do kvalifikace o světový šampionát, celkem má na kontě 17 reprezentačních startů. V týmu se potkal i s dalším Zbrojovákem Kamsem Marou.

Nyní tedy Simon spojí svou kariéru s Brnem, kde bude nosit dres s číslem 92.

další články

U17: Zbrojovka zdolala České Budějovice
Mládež
13.04.2024 | Martin Lísal

U17: Zbrojovka zdolala České Budějovice

B r n o - Dorostenci Zbrojovky (U17) se v sobotu taktéž představili na hlavním hřišti ADAX INVEST...
U15: Zbrojovka rozstřílela Vítkovice
Mládež
13.04.2024 | Martin Lísal

U15: Zbrojovka rozstřílela Vítkovice

B r n o - Starší žáci Zbrojovky (U15) hostili na úvod finálové nadstavby Vítkovice. Svému soupeři...
U14: Zbrojovka na úvod nadstavby porazila Vítkovice
Mládež
13.04.2024 | Martin Lísal

U14: Zbrojovka na úvod nadstavby porazila Vítkovice

B r n o - Starší žáci Zbrojovky (U14) porazili na úvod finálové nadstavby Vítkovice 5:4, do tabulky...