Do Zbrojovky přichází Martin Berkovec!

Do Zbrojovky přichází Martin Berkovec!

B r n o – Zbrojovka vítá ve svých řadách novou posilu! Z Litvy přichází jednatřicetiletý gólman Martin Berkovec, který dnes v Brně podepsal smlouvu na rok a půl s následnou opcí.

Zkušený gólman oblékal od léta 2019 dres Žalgirisu Vilnius, kterému pomohl na sklonku minulého roku k titulu. Ve své sbírce má i tuzemskou trofej, v sezóně 2016/17 pomohl k titulu Slavii. K týmu se připojí zítra po absolvování zdravotní prohlídky.

"Upeklo se to docela rychle, minulý týden jsem se sešel poprvé s Tomášem Požárem, kterého znám ještě z Bohemky. Vysvětlil mi situaci a nebylo moc o čem přemýšlet. Těším se, přicházím s čistou hlavou a s touhou Zbrojovce pomoci k záchraně," řekl Berkovec po podpisu (kompletní rozhovor přineseme ve zbytku dne).

"Od Martinova příchodu si slibujeme zvýšení konkurence na gólmanské pozici. Je to zkušený brankář, má už něco za sebou a věříme, že pro náš tým bude přínosem," komentoval transfer sportovní manažer Tomáš Požár.Profil Martina Berkovce

Rodák z Mariánských Lázní se přes Cheb a Sokolov propracoval do Slavie. Prvoligový debut si odbyl v únoru 2012 v Příbrami, když čistým kontem pomohl svému týmu k bezgólové remíze. V létě 20113 zamířil na hostování do týmu Bohemians, Klokanům pomohl k záchraně. A do Ďolíčku se vrátil v zimě 2017, od léta téhož roku pak hostoval v Karviné. Ještě předtím si v dresu Slavie vyzkoušel zápasy v Evropské lize a podílel se na mistrovském titulu v sezóně 2016/17.

Ve Slezsku strávil dva roky a poté se rozhodl vyzkoušet zahraniční angažmá. V dresu Žalgirisu Vilnius naskočil do 34 zápasů, vychytal třináct čistých kont a na konci minulého roku se mohl radovat ze zisku mistrovského titulu. Rok předtím skončil Vilnius druhý a vytáhlý gólman tak mohl znovu okusit atmosféru Evropské ligy.

V nejvyšší soutěži odchytal Berkovec celkem 124 zápasů, připsal si 31 čistých kont. Pětkrát nastoupil proti Zbrojovce - v barvách Bohemians (1:1), třikrát v dresu Slavie (0:3, 0:1 a 2:0) a jednou za Karvinou (2:1). Své další osudy tedy spojí s brněnským klubem. Berky, ať se ti u nás daří!

další články

VIDEO: Kapitán Jakub Šural po utkání s Plzní
A-tým
01.03.2021 | Martin Lísal. FOTO: Martin Tajč

VIDEO: Kapitán Jakub Šural po utkání s Plzní

B r n o – Jakub Šural odehrál proti Plzni padesáté utkání v nejvyšší soutěži, poprvé v něm...
VIDEO: Trenér Dostálek hodnotí utkání s Plzní
A-tým
27.02.2021 | Martin Lísal

VIDEO: Trenér Dostálek hodnotí utkání s Plzní

B r n o - Jediný vstřelený gól, jediný bod. Taková je bilance Zbrojovky v únoru a nic na tom...
Zbrojovka se proti Plzni střelecky neprosadila, hosté vezou nejtěsnější výhru
A-tým
27.02.2021 | Daniel Kinc. FOTO: Martin Tajč

Zbrojovka se proti Plzni střelecky neprosadila, hosté...

B R N O - Ani ve třetím zápase v řadě se fotbalistům Zbrojovky nepodařilo vstřelit branku. Proti...