Do čeho jsme kopli, to tam spadlo, vzpomíná Mezlík na podzimní zápas a vyhlíží odvetu

Do čeho jsme kopli, to tam spadlo, vzpomíná Mezlík na podzimní zápas a vyhlíží odvetu

B r n o - Pavel Mezlík patří v kabině Zbrojovky k nejzkušenějším hráčům, svými góly letos pomohl k bodovému zisku v Plzni a v Českých Budějovicích a i jinak je na hřišti hodně platný. Duel v Jihlavě je pro něj z několika důvodů poněkud specifický.

Před lety zde totiž působil, odehrál tu čtrnáct zápasů ve druhé lize. "Je to už snad šest let, za tu dobu se v Jihlavě hráči protočili a z tehdejších spoluhráčů tam snad už nikdo není," vzpomíná. "Navíc jsem tam nebyl bůhvíjak dlouho, na nějaké vypisování prémií a podobně to tedy nevidím," dodává.

Dalším důvodem specifičnosti je aktuální Mezlíkova adresa. "Bydlím ve Velkém Meziříčí, takže to mám na půli cesty. Je to tak trochu domácí zápas," usmívá se. Dojíždění do Brna mu každopádně nevadí. "Není to problém, je to opravdu kousek. Navíc když máme třeba dva tréninky, tak můžu v Brně přespat."

Blízkost jeho bydliště znamená, že na utkání bude Mezlíka podporovat i rodinná výprava. "Moji nejbližší jezdí na většinu zápasů," naznačuje, že tato podpora není nijak neobvyklá. "Tohle všechno je každopádně podružné, hlavní je, že nás čeká důležitý zápas a potřebujeme nutně bodovat."

Co od Jihlavy očekává? "Mají konsolidovaný, dobře poskládaný tým, který do ligy určitě patří. Odešel jim v zimě Tecl, kterého nahradit bude složité, jednalo se o nadstandardního hráče. Ale že dovedou i bez něj vyhrávat, to předvedli proti Mladé Boleslavi," upozorňuje na zatím poslední zápas Vysočiny.

Mezlík patří v kabině k nejzkušenějším, a tím pádem na něm leží možná větší zodpovědnost. "Ale zodpovědnost by měli cítit všichni, to není o jednotlivci, byť by byl sebezkušenější. Musíme být jedotní. Já můžu jít příkladem výkonem, myšlením a přístupem, ale ve finále se musím soustředit hlavně sám na sebe, abych předvedl to, co mám."

Na podzimní zápas, který Brno vyhrálo 5:1, Mezlík pochopitelně vzpomíná jen v dobrém. "Nehráli jsme nějak výrazně lépe než jindy, ale do čeho jsme kopli, to nám tam spadlo. Pak je to pochopitelně jednoduché. Když soupeř snížil, dali jsme další branky a nakonec z toho byl střelecký koncert."

Jihlava Brnu porážku oplatila v zimní přípravě. "Tam hrály širší kádry, zkoušely se varianty, čili to tak nebolelo. Pokud by si to soupeř vybral v tomto zimním duelu, bylo by to dobré," podotýká k tomu Mezlík, kterému se příprava střelecky vydařila a navázal na to i v Budějovicích.

"To byl hodně šťastný gól. Srazili jsme se tam a soupeř chyboval, nedokázal míč odkopnout. Nám to pomohlo, mohli jsme i vyhrát a už jsme věřili, že jsme z toho venku. Jenže jak se ukázalo s Hradcem, nebylo tomu tak. Přitom jsme šancí měli dost, ale nedáváme branky, naopak inkasujeme hrozně jednoduše," definuje Mezlík největší problémy současné Zbrojovky.

On sám je jedním z největších univerzálů, nastoupit může v útoku i v záloze, a je mu jedno, jestli v jejím středu nebo na kraji. "S tím nemám problém, kam mě trenér postaví, tam hraju. Věřím, že bych dokázal odehrát zápas i v obraně," naznačuje, že mu všestrannost opravdu není cizí.

další články

Z HISTORIE: Rekordní série oslavence Václavíčka
Ostatní
07.12.2021 | Martin Lísal

Z HISTORIE: Rekordní série oslavence Václavíčka

B r n o - Kapitán mistrovské jedenáctky a olympijský vítěz Rostislav Václavíček dnes slaví...
Zbrojováci si konec roku opět zpestřili hokejem
A-tým
06.12.2021 | Martin Lísal

Zbrojováci si konec roku opět zpestřili hokejem

B r n o - Bývá už tradicí, že si fotbalisté závěr roku zpestří doplňkovými sporty, především...
VIDEO: Sestřih utkání v Opavě
A-tým
06.12.2021 | Martin Lísal. FOTO: Petr Nečas

VIDEO: Sestřih utkání v Opavě

B r n o - Fotbalisté Zbrojovky zvítězili v posledním utkání podzimu na hřišti Opavy 2:0, když se o...