Hostování Jakuba Šimana bylo potvrzeno

Hostování Jakuba Šimana bylo potvrzeno

B r n o – Potvrzeno, brankář Jakub Šiman se stal pro jarní část součástí týmu Zbrojovky. Sedmadvacetiletý gólman se k týmu připojil v pondělí, dnes bylo formálně dotaženo hostování s opcí do konce ročníku.

„První dojmy jsou super. Je vidět, že mančaft je v psychické pohodě, nachází se na první příčce. Kabina je pozitivní a nálada na tréninku taky, je to příjemné,“ pousmál se Šiman ve svém prvním krátkém rozhovoru.

Zbrojovku zatím Jakub poznal jen jako soupeře, v minulé sezóně přispěl několika zákroky k remíze 1:1. Na podzim jej jediným gólem překonal Ševčík, k první konfrontaci došlo v ročníku 2018/19, kdy Šiman hájil bránu Táborska v jarním utkání (výhra Brna 2:1). „Ty zápasy byly hodně těžké, měl jsem dost zákroků. V první i druhé lize patřily k těm náročnějším testům. Jsem rád, že teď můžu být na druhé straně, a těším se na to.“

V kabině se vytáhlý gólman blíže znal se dvěma hráči. „Kromě Kuby Řezníčka je to ještě Adrián Čermák, se kterým jsem hrával v Táborsku. Nemám ale problém s tím, abych se postupně seznámil s dalšími hráči. První dny budou takové oťukávací, zatím budu bydlet na hotelu a budeme řešit ubytování. Rád bych to zvládl co nejdříve, abych se pak mohl soustředit už jen na fotbal.“

Letošní zimní přípravu zahájil Šiman minulý týden v Příbrami, následně ale přišel přesun do Plzně a poté do Brna. „Bylo to hodně rychlé, upeklo se to během pár dní. Ale možnost jít do prvního týmu tabulky se neodmítá, takže když jsem se to dozvěděl, neváhal jsem ani okamžik,“ prozradil.

A jaké si klade se 197 centimetry aktuálně nejvyšší muž soupisky cíle? „Rozdělil bych je na osobní a týmové. Týmové jsou od začátku nastavené jasně, chce se postoupit a po podzimu je to na dobré cestě. Co se týče osobních, chtěl bych k tomu pomoci na hřišti, a pokud to nepůjde, tak udělat servis a pohodu týmu, aby v zápasech odváděl takové výkony, jako na podzim,“ uzavřel plzeňský rodák.

Šiman v dosavadní kariéře odchytal 13 zápasů v nejvyšší soutěži (vše za Příbram), dalších 37 startů přidal ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE v barvách Táborska, Sokolova a Příbrami. V roce 2013 stál v bráně Plzně v duelech mládežnické Ligy mistrů proti CSKA Moskva a Bayernu. V novém angažmá oblékne dres s číslem 71.

další články

PREVIEW: Druhým soupeřem v přípravě je Plzeň
A-tým
18.01.2022 | Martin Lísal

PREVIEW: Druhým soupeřem v přípravě je Plzeň

B r n o - Po remíze se Zlínem čeká na Zbrojováky další zimní test s prvoligovým soupeřem. Ve středu...
VIDEO: Měli jsme přidat další góly, mrzelo po remíze Ševčíka
A-tým
16.01.2022 | Martin Lísal. FOTO: Petr Nečas

VIDEO: Měli jsme přidat další góly, mrzelo po remíze...

B r n o – U prvního letního gólu asistoval, první zimní rovnou vstřelil. Michal Ševčík otevřel po...
VIDEO: Jozef Dojčan po utkání se Zlínem
A-tým
15.01.2022 | Martin Lísal. FOTO: Petr Nečas

VIDEO: Jozef Dojčan po utkání se Zlínem

B r n o – Pohledné ofenzivní akce i branky, na druhou stranu tři zásahy ve vlastní síti. Úvodní...