Jakub Černín: První gól? Jsem spíš zklamaný, že nemáme tři body

Jakub Černín: První gól? Jsem spíš zklamaný, že nemáme tři body

T ř i n e c - Ozdobit svůj první start ve Zbrojovce gólem? Nepoštěstí se to zrovna každému, ale dvacetiletý obránce Jakub Černín to na hřišti Třince dokázal. Jako střídající hráč vyrovnal v 64. minutě na 1:1.

Dvakrát Pavel Eismann, dvakrát Jakub Šural, proti Vítkovicím Petr Pavlík, teď Jakub Černín. Šest z deseti tref Brňanů zatím obstarali obránci, což už nyní po sedmi kolech výrazně přesahuje loňské číslo (3).

Debutantovi Černínovi posadil míč na hlavu další střídající plejer, Šimon Šumbera. "Při rohu jsem šel na penaltu a s trochou štěstí ke mně míč propadl. Měl jsem dojem, že to ještě trochu tečoval jeden z domácích hráčů, naštěstí míč skončil v síti. V první moment jsem cítil velkou euforii, ale teď po zápase už jsem spíš zklamaný, že jsme nezískali tři body. První gól je fajn, ale výhra by byla důležitější," naznačil Černín krátce po utkání, jaké emoce v něm převládají.

Když šel stoper bez jediného druholigového startu na hřiště, Zbrojovka prohrávala 0:1 a pro mnohé byl tento tah překvapivý. "Trenér mi říkal, ať se snažím vyplňovat střed pole, vyhrávám souboje a snažím se získané míče rychle rozdávat. Do zápasu jsem se dostal docela rychle, jen jsem se pak po žluté kartě za faul na půlce musel trochu hlídat, abych nebyl vyloučený a neoslabil mužstvo," ozřejmil Černín, s jakými pokyny na hřiště šel.

Bez jednoho centimetru dvoumetrový čahoun střed pole vskutku vyplnil, získal spoustu míčů a uhasil v zárodku několik brejkových nebezpečí. Navrch přidal zmíněný gól. "Hodnocení nechám na trenérech. Sám to beru tak, že ani můj gól, ani můj výkon nestačil ke třem bodům, takže nemůžu být stoprocentně spokojený."

Premiéru za "áčko" už tak má Kuba za sebou, doposud měl ve statistikách jen loňské třetiligové starty během hostování v Líšni. Kromě toho naskočil do tří zápasů "béčka". Dva vítězné odehrál celé, v domácím duelu s Lanžhotem střídal pro zranění po půli za stavu 0:0. "Upřímně zatím nevím, jestli budu hrát zítra proti Velké Bíteši. Musím se domluvit s trenérem," uzavřel Černín pozápasový rozhovor.

další články

Trenér Machálek: Jsme rádi, že můžeme trénovat kompletní
A-tým
19.10.2020 | Martin Lísal

Trenér Machálek: Jsme rádi, že můžeme trénovat...

B r n o - Za normálních okolností by se Zbrojováci po výjezdu do Jablonce chystali na domácí bitvu...
Aktualizovaný tréninkový režim Zbrojovky
Ostatní
17.10.2020 | Martin Lísal

Aktualizovaný tréninkový režim Zbrojovky

B r n o - S ohledem na platná nařízení vlády docházelo v průběhu týdne k dalším změnám v...
Růsek se v reprezentaci zranil
A-tým
16.10.2020 | Martin Lísal

Růsek se v reprezentaci zranil

B r n o - Zbrojovák Antonín Růsek si během uplynulého reprezentačního srazu připsal další start za...