Jakub Šural prodloužil smlouvu ve Zbrojovce

Jakub Šural prodloužil smlouvu ve Zbrojovce

B r n o - Fotbalový klub FC Zbrojovka Brno se v uplynulých dnech dohodl na pokračování spolupráce s obráncem Jakubem Šuralem. Odchovanec klubu prodloužil v Brně smlouvu do léta 2023.

"Vážím si toho, že můžu ve Zbrojovce pokračovat. Mám ke klubu srdeční vztah, jsem tu spokojený a proto jsem od začátku jednání tuto variantu preferoval," uvedl po podpisu Kuba Šural.

"Jsme rádi, že jsme se domluvili na dlouhodobé spolupráci. Kuba do Zbrojovky patří, je pro klub důležitý na hřišti i v kabině. Jsme přesvědčeni, že i v dalších letech bude pro nás přínosem," doplnil jeho slova sportovní mnaažer Zbrojovky Tomáš Požár.

Obránce Kuba Šural je součástí Zbrojovky od přípravek, debut v nejvyšší soutěži absolvoval v říjnu 2015 proti Plzni. Tehdy jako střídající hráč pomáhal vybojovat cennou výhru s Plzní.

Celkově odehrál čtyřiadvacetiletý obránce za náš klub 49 prvoligových zápasů a vstřelil jednu branku (remízovou na hřišti Slavie). Ve druhé nejvyšší soutěži se ve 35 duelech trefil pětkrát. Nastupoval také za mládežnické reprezentace, a to až po kategorii U21. Právě v dresu "Lvíčat" si v roce 2017 přivodil vážné zranění, které jej vyřadilo takřka na celou sezónu.

"Čeká nás hodně práce, abychom splnili hlavní cíl v podobě záchrany. V posledních zápasech nehrajeme špatně, potřebujeme ale získávat více bodů. Věřím, že je to v našich silách," doplnil Šural.

další články

V neděli se utkáme s Teplicemi!
A-tým
23.04.2021 | Martin Lísal

V neděli se utkáme s Teplicemi!

B r n o - FORTUNA:LIGA jde pomalu do finiše a Zbrojovka má před sebou nesmírně důležitý domácí...
Kapitán Dreksa po utkání na Slovácku
A-tým
22.04.2021 | Martin Lísal. FOTO: Petr Nečas

Kapitán Dreksa po utkání na Slovácku

B r n o – Pavel Dreksa se na Slovácku po více než měsíci objevil znovu v základní sestavě...
Trenér Dostálek po utkání na Slovácku
A-tým
21.04.2021 | Martin Lísal

Trenér Dostálek po utkání na Slovácku

B r n o – Fotbalisté Zbrojovky dokázali na hřišti favorizovaného Slovácka stáhnout dvoubrankovou...