Jsem rád, že jsme to zvládli, oddechl si Berkovec

Jsem rád, že jsme to zvládli, oddechl si Berkovec

T á b o r – Martin Berkovec se po letech vrátil do prostředí, které dobře znal. A návrat to byl vydařený – zkušený gólman pomohl Zbrojovce několika těžkými zákroky k výhře 1:0.

„Jsem rád, že jsme to zvládli za tři body. Nebylo to úplně tak, jak jsme asi chtěli, asi by pro náš klid bylo lepší vyhrát 3:0 než takhle uplácaně o gól, ale pořád to jsou tři body,“ vykládal Berky po utkání.

První hodinu hry mnoho práce neměl, pak ale musel řešit několik ošemetných situací, jednou mu pomohla i branková konstrukce. „Vždycky to tak je, že člověk musí být ve střehu celý zápas, protože nikdy nevíte, co se najednou semele. Kolikrát je to jen o rozehrávce, o nohách, a najednou přijde jedna šance a tu musíte chytit. Dnes se to povedlo a jsem za to rád.“

Nad tím, že Zbrojovka jako papírový favorit byla v jednu chvíli pod tlakem domácích, se nějak zvlášť nepozastavoval. „Já chytám, ať hrajeme o cokoliv, o padáka nebo o postup. Chytat se musí pořád stejně. Rád jsem si zachytal, mám to tu rád, hned vedle jsem měl umělku, na které jsem tu kdysi trénoval,“ smál se gólman, který před lety hostoval v tehdejším Sezimově Ústí.

„Tam jsme hráli zápasy, tady na umělce trénovali. Návrat asi nemohl dopadnout lépe. Naštěstí nemám nikdy problém s lidmi ve městech, kde jsem dřív působil, všude mě uvítají dobře," zakončil Berkovec.

další články

Program týmů Zbrojovky v týdnu od 20. do 26. září
Ostatní
21.09.2021 | Martin Lísal

Program týmů Zbrojovky v týdnu od 20. do 26. září

B r n o - Většina týmů Zbrojovky se během nadcházejícího týdne představí venku - áčko v Ústí nad...
STUDIO FLINTA: Rozhovor s Martinem Berkovcem!
A-tým
20.09.2021 | Martin Lísal

STUDIO FLINTA: Rozhovor s Martinem Berkovcem!

B r n o - Máme tu další díl STUDIA FLINTA! Zářijovým hostem Moniky Býmové je gólman Martin...
VIDEO: Potřebuji svoje výkony ustálit, přeje si Fousek
A-tým
20.09.2021 | Daniel Kinc, Martin Lísal. FOTO: Martin Tajč

VIDEO: Potřebuji svoje výkony ustálit, přeje si Fousek

B r n o - Zbrojovka proti Žižkovu navázala na výhru z Příbrami a už pět zápasů je bez porážky. Po...