Kapitán Dreksa po utkání na Slovácku

Kapitán Dreksa po utkání na Slovácku

B r n o – Pavel Dreksa se na Slovácku po více než měsíci objevil znovu v základní sestavě Zbrojovky. V divoké přestřelce se ovšem Zbrojováci před svým soupeřem nakonec museli sklonit, podlehli 2:4.

„Je to pro nás hodně nepříjemné. Měli jsme na to, abychom dnes bodovali, ale nedokázali jsme to a musíme se teď pořádně zkoncentrovat na neděli, udělat vše pro to, abychom to zvládli,“ odkázal Dreksa na nedělní bitvu s Teplicemi.

Ty mají aktuálně na nesestupové pozici čtyřbodový náskok, ani případná výhra tak Zbrojovku nekatapultuje z šestnácté příčky výš. „Pro nás je teď každý zápas rozhodující. Když vyhrajeme v neděli a pak v dalších zápasech ne, je to úplně jedno. Těch zápasů zbývá šest, takže je potřeba zmobilizovat síly, protože tu šanci s tím něco udělat nebudeme mít donekonečna,“ je si vědom Dreksa.

Po hodině hry to přitom s ambicemi Zbrojovky nevypadalo špatně – hosté dotáhli dvoubrankovou ztrátu. Radost jim ovšem vydržela jen pár minut, po ztrátě na útočné polovině přišel brejk a na jeho konci byl souboj Dreksy s Klimentem, který sudí po konzultaci s videem označil jako penaltový. „Určitě jsem to mohl udělat jinak,“ uznal Dreksa. „Kliment to udělal dobře, chtěl se tam natlačit, vyžádat si tu penaltu, to se mu povedlo.“

Ve středu se tak opakoval nedělní scénář, kdy Zbrojovka po vyrovnání opět záhy inkasovala. „Musíme být trpělivější. Hráli jsme venku, vyrovnali na 2:2. Místo abychom si v klidu počkali na brejk, tak nás brejkovali domácí. Nepoučili jsme se z neděle, proto jsme prohráli. Svými ztrátami jsme Slovácko pouštěli do brejků, paradoxně byl ten druhý poločas z naší strany horší. Sice jsme vyrovnali, ale myslím, že jsme tahali za kratší konec," uzavřel kapitán, který nastoupil v základní sestavě poprvé od utkání s Jabloncem. Poté ho limitovaly následky prodělaného koronaviru.

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

VIDEO: Trenér Dostálek po utkání v Liberci
A-tým
14.05.2021 | Martin Lísal

VIDEO: Trenér Dostálek po utkání v Liberci

B r n o – Zbrojováci v páteční předehrávce potvrdili, že se jim venku daří o poznání lépe, než na...
Remízu v Liberci vystřelil v závěru Růsek
A-tým
14.05.2021 | Kryštof Severa. FOTO: Petr Nečas

Remízu v Liberci vystřelil v závěru Růsek

L I B E R E C - 32. kolo FORTUNA:LIGY zavedlo svěřence Richarda Dostálka na půdu libereckého...
SOUHRN: Zbrojováci na hostování
A-tým
13.05.2021 | Martin Lísal

SOUHRN: Zbrojováci na hostování

B r n o - Uplynulý víkend přinesl opět celou řadu fotbalových zápasů, do kterých zasáhli i hráči...