Kéž by to takhle šlo dál, přeje si po premiérové trefě v brněnském dresu stoper Košťál

Kéž by to takhle šlo dál, přeje si po premiérové trefě v brněnském dresu stoper Košťál

B R N O - Pavel Košťál nastoupil v pondělí proti Teplicím k prvnímu soutěžnímu zápasu za "áčko" Zbrojovky a pouhých padesát minut mu stačilo k tomu, aby v tomto novém působišti otevřel svůj gólový účet. Úvodní brankou pomohl k výhře 3:2.

Debutant v brněnské sestavě si návrat na české prvoligové trávníky užíval. Přesto po zápase přiznal, že hlavně v úvodu utkání to od něj nebylo úplně ono: "Ze začátku první půlky mně utekly nějaké balóny. Nehrál jsem hrozně dlouho a doufám, že každým dalším zápasem to bude lepší."

Čerstvá posila si musela během krátké chvíle zvykat nejen na nové spoluhráče, ale také na odlišný herní styl, kdy se ve středu defenzivní linie o práci dělí se dvěma kolegy. "Je to nezvyklé rozestavení, ale trénovali jsme to na tréninku, zkusili jsme si to v zápase se Senicí a i dneska nám to vyšlo," říkal spokojeně krátce po děkovačce s fanoušky třiatřicetiletý stoper.

Na souboj s jedním z nejlépe střílejících mužstev soutěže se obrana Zbrojovky důkladně připravila a vyplatilo se. "Byl to těžký zápas. Víme, jak jsou rychlí dopředu. Mají nejlepší útok v lize, ale myslím, že jsme se na to dobře připravili. Snažili jsme se postavit blok a mnohokrát jsme je chytili do ofsajdu," odhaluje Košťál hlavní klíč k úspěchu.

Pavlův nejzářivější moment v utkání nastal krátce po přestávce, kdy si skvěle naběhl na Zavadilův centr a přesnou hlavičkou otevřel skóre. "Letěl tam balón, já jsem se do toho pustil, přeskočil hráče a takhle to vyšlo," popisoval Košťál svůj premiérový gól v Brně a s úsměvem na rtech vzápětí dodal: "Je to taková třešnička. Kéž by to takhle šlo dál."

další články

Béčko opět vítězně, zdolalo Starou Říši
B-tým
01.10.2023 | Martin Lísal

Béčko opět vítězně, zdolalo Starou Říši

B r n o - Béčko Zbrojovky se po dvou venkovních duelech vrátilo na domácí pažit. A byl to vítězný...
PREVIEW: Béčko doma hostí Starou Říši
A-tým
30.09.2023 | Martin Lísal

PREVIEW: Béčko doma hostí Starou Říši

B r n o - Brněnský B tým se po dvou venkovních výhrách vrací na domácí hřiště. V neděli 1. října...
VIDEO: Trenér Klusáček po utkání v Opavě
A-tým
30.09.2023 | Martin Lísal

VIDEO: Trenér Klusáček po utkání v Opavě

O p a v a – Zatímco v pohárovém utkání doháněla Zbrojovka zlepšeným výkonem manko ze špatného...