Kluci si sáhli na dno sil, chválil bojovnost týmu Dostálek

Kluci si sáhli na dno sil, chválil bojovnost týmu Dostálek

T e p l i c e – Pohárový duel v Teplicích pomalu spěl do prodloužení, když Zbrojovka inkasovala dva tvrdé direkty. Nejprve Hyčka zlomil vyrovnané skóre ve prospěch domácích, následně byl vyloučen Lukáš Endl. Zbrojováci se ale nevzdali a nakonec vydřeli postup, trenér Dostálek pak po utkání velebil především bojovnost týmu.

„Dnešní utkání mohlo dopadnout jakkoliv, fotbal takové momenty přináší a tentokrát se štěstí přiklonilo k nám. Kluky to hodně bolelo, stálo je to hodně sil a dohrávali v křečích, proto mám radost i za ně. Sáhli si na dno sil, postoupili a teď na nich vidím krásnou úlevu a radost,“ usmíval se kouč po utkání.

Jako velmi prozíravý se ukázal například tah poslat nejlepšího střelce Kubu Řezníčka do hry až v průběhu druhé půle. „Měl jsem takové tušení, protože pár zápasů jsme v poháru šli přes prodloužení nebo přes penalty. Nechtěl jsem, aby to Kubu minulo a měl toho plné zuby, nebo se nedej bože něco stalo a musel střídat. Domluvili jsme se takhle, napřed jsem měl myšlenku ho tam dát už na začátku druhé půle, nakonec jsme ještě chvilku počkali a Kuba zápas rozhodl.“

Zasáhnout do hry nicméně musel kouč už v prvním dějství, kdy se zranil krajní obránce Matejov. „Přišli jsme tím o jedno okno na střídání, takže ve druhé půli jsme to museli řešit dvojitým střídáním. V prodloužení už jsme měli k dispozici jen Fildu Blechu, přitom si o střídání říkalo víc hráčů. Hodně se vydal Alli, plné zuby toho měl Ševa. U Texlíka jsme věděli, že podzim dohrává s určitým sebezapřením, takže volba padla na něj, abychom tomu ještě víc neublížili,“ vysvětloval Dostálek.

Pohárové zápasy mají oproti lize jedno specifikum – počet střídání je sice vyšší, než býval, na lavičce ale smí být „postaru“ maximálně šest hráčů do pole. Když pak šel do hry Štěrba místo Matejova a Divíšek nahradil Faltu, nebylo už jak případně řešit absenci stopera po vyloučení Endla. „Doma nám tak zůstalo šest hráčů, kteří jen trénovali, bylo by fajn mít možnost to řešit, ale je to zkrátka dané. Kluci to zvládli a postup je opravdu sladkou odměnou za jejich příkladnou bojovnost,“ uzavřel Dostálek.

další články

PREVIEW: Prvním jarním soupeřem je Mladá Boleslav!
A-tým
28.01.2023 | Martin Lísal

PREVIEW: Prvním jarním soupeřem je Mladá Boleslav!

B r n o - Fotbalové jaro začíná! A v neděli 29. ledna se kolotoč FORTUNA:LIGY znovu roztočí i pro...
Setkání s médii před startem jara
A-tým
27.01.2023 | Martin Lísal

Setkání s médii před startem jara

B r n o – Dva dny před prvním zápasem jarní části FORTUNA:LIGY proběhlo ve VIP prostorách...
VIDEO: Jakub Řezníček prodloužil smlouvu!
A-tým
27.01.2023 | Martin Lísal

VIDEO: Jakub Řezníček prodloužil smlouvu!

B r n o – Ještě před startem jarní části FORTUNA:LIGY se Zbrojovka domluvila na pokračování...