Kotal po Plzni: Za vítězství dnes patří dík celému mužstvu!

Kotal po Plzni: Za vítězství dnes patří dík celému mužstvu!

B r n o - Zbrojovka má za sebou velkolepý večer! Před solidně zaplněným a skvěle fandícím stadionem porazila mistra z Plzně, čímž uťala vítěznou sérii Západočechů. Nesmírně cenné tři body pochopitelně udělaly velkou radost i trenéru Kotalovi.

Ten na pozápasové tiskovce emoce skrýval, přesto na něm bylo vidět, jak moc jej výhra těší. "Kluci velmi dobře zvládli vše, co jsme nacvičovali celý týden. Eliminovali postupný útok Plzně a z protiútoků hrozili. Moudřejší budu samozřejmě po videu, ale v první půli jsme měli několik nadějných brejků, které jsme bohužel nerealizovali do konce. Jsem rád, že ve druhé půli se nám podařilo vstřelit branku a poté odolat tlaku Plzně, která nasadila do hry v jednu chvíli tři útočníky. Klukům musím pogratulovat, protože i když měla Plzeň v závěru převahu, naše výhra nebyla náhodná a hodnotím ji jako zaslouženou," shrnul průběh utkání.

Obavy a pochybnosti z toho, jak se Zbrojovka se silným soupeřem popasuje, ještě umocnila nepříjemná zpráva - Pavla Zavadila skolila nemoc. "Ale na jaře jsme bez něj pár zápasů odehráli, kluci si prostě rozdělili jeho úkoly. Výkon mužstva není o jednom hráči, i když Pavel je obrovská osobnost. Jsem rád, že výborně pracovala dvojice Škoda - Řezníček, podpořili to i další. Dnes patří díky celému mužstvu, všichni zodpovědně plnili to, co jsme si řekli," velebil své svěřence Kotal.

Ten měl vůbec se středem zálohy v týdnu trable. Daný byl fakt, že nemůže nastoupit Chrien, ale to nebylo vše. "Nejprve nám vypadl Matúš Lacko, kterého zastoupil Radek Buchta. Poté onemocněl Pavel Zavadil a nakonec to dopadlo tak, že uprostřed hřiště hráli Matúš s Radkem. S pomocí Michala Škody to zvládli celkem dobře," popisoval kouč, jak sestavu na zápas s Plzní tvořil.

Věřím, že diváci přijdou příště zas

Tázán byl i na hráče, kteří se do sestavy probili z postu náhradníka, tedy Malíka s Brigantem. "Jednotlivce moc hodnotit nechci. Platí, že hodnocení si schovávám až po videu, které odhalí, jak a kde akce vznikají. Brigant udělal penaltu, Malík celkem splnil to, co jsme po něm chtěli ohledně bránění Kopice. Tým neinkasoval, vyhrál, což musíme hodnotit pozitivně," měl jasno.

Zkušený kouč dnes vedl jako hlavní trenér své 150. utkání v nejvyšší soutěži. "I z tohoto pohledu mne samozřejmě těší, že jubileum skončilo výhrou. S Hradcem jsem porazil dvakrát Spartu, v Jablonci jsme Plzeň zdolali snad jen v poháru, jsem tedy rád, že se to povedlo i v lize," potvrdil Kotal, že dnešní představení řadí ve své kariéře mezi ty nejvydařenější.

Skvělou kulisu vytvářeli zápasu neúnavně fandící diváci. Vyprodat Srbskou se sice nepodařilo, ale přesto byla atmosféra parádní. "Kulisa byla skvělá. Věřím, že diváci viděli dramatické utkání, které se jim muselo líbit, a příště přijdou zas," rozplýval se Kotal.

další články

Zbrojovku opouští Jakub Šiman
A-tým
20.02.2024 | Martin Lísal

Zbrojovku opouští Jakub Šiman

B r n o - Jak již bylo avizováno, ve Zbrojovce naopak v návaznosti na příchod Dominika Sváčka po...
Dominik Sváček přichází na hostování s opcí
A-tým
20.02.2024 | Martin Lísal

Dominik Sváček přichází na hostování s opcí

B r n o - Potvrzeno - Dominik Sváček už je součástí Zbrojovky. Šestadvacetiletý gólman přichází z...
Program týmů Zbrojovky v týdnu od 19. do 25. února
Ostatní
19.02.2024 | Martin Lísal

Program týmů Zbrojovky v týdnu od 19. do 25. února

B r n o - Soutěžní zápasy už se pozvolna blíží, na Zbrojovku čeká v tomto týdnu generálka a...