Loučení se sezonou se povedlo, liboval si Václav Kotal

Loučení se sezonou se povedlo, liboval si Václav Kotal

B r n o - Nakonec to tedy vyšlo. Zbrojovka zdolala Jablonec 1:0, rozloučila se s ročníkem výhrou a posunula se na devátou příčkou. To vše pochopitelně těšilo i kouče Kotala.

Tiskovku ale tradičně načal hostující kouč, pro kterého zápas znamenal loučení s pozicí hlavního kouče Jablonce. "Sám nevím, co bude. Nemám žádné plány du budoucna, ale rád bych pokračoval jako trenér, ať už jako hlavní, nebo jako asistent. Kde, to se teprve uvidí," nakousl téma své budoucnosti.

Se závěrem svého angažmá spokojený nebyl. "První půli jsme odehráli dobře, byli jsme lepší. Ale bez šancí a gólů se nevyhrává. Ve druhém poločase Zbrojovka potrestala naši chybu, kdy jsme nechali volnou stranu hřiště. poslední zápasy jsme nezvládli a konečné postavení v tabulce je odrazem naší formy," zakončil své povídání.

Václav Kotal byl v úplně jiném rozpoložení. "Věděli jsme, že nás čeká těžký soupeř, ten měl také v první půli více ze hry. Nechávali jsme jim příliš prostoru. Druhý poločas už ale patřil nám. Měli jsme převahu a dobrý pohyb," pochvaloval si.

Utkání nakonec rozhodl Jan Malík. "Splácí důvěru, kterou jsme mu dali," připomněl Kotal, že Malík letos skóroval již podruhé, ačkoliv měl jaro původně odehrát v Třinci. "Jsme rádi za tři body, povedlo se to, co jsme chtěli. Deváté místo je v kontextu celé sezony úspěchem," je přesvědčený trenér.

Václav Kotla vzápětí odkvačil za fanoušky na pozápasovou autogramiádou, která se protáhla a trvala nakonec skoro hodinu. Symbolicky tak zakončila nakonec úspěšnou sezonu.

další články

Zbrojovácký Fanshop bude před svátky otevřený denně
Ostatní
05.12.2022 | Klub

Zbrojovácký Fanshop bude před svátky otevřený denně

B r n o - Oficiální zbrojovácký Fanshop přechází před svátky tradičně na vánoční režim! Od 12. do...
VIDEO: Zbrojováci si zpestřili program hokejem!
A-tým
05.12.2022 | Martin Lísal

VIDEO: Zbrojováci si zpestřili program hokejem!

B r n o - Bývá zvykem, že poslední týden před zimní dovolenou si hráči zpestří hokejem. Je tomu tak...
Na závěr TIPSPORT LIGY výhra v Trenčíně
A-tým
02.12.2022 | Martin Lísal

Na závěr TIPSPORT LIGY výhra v Trenčíně

T r e n č í n - Fotbalisté Zbrojovky zakončili letošní TIPSPORT LIGU na hřišti Trenčína. Jakub...