Lukáš Endl prodloužil ve Zbrojovce smlouvu

Lukáš Endl prodloužil ve Zbrojovce smlouvu

B r n o - Zbrojovka se dnes domluvila na pokračování spolupráce se sedmnáctiletým stoperem Lukášem Endlem. Mládežnický reprezentant prodloužil v našem klubu smlouvu do roku 2023.

Lukáš Endl přišel do Zbrojovky v roce 2017 jako čtrnáctiletý žák ze Svratky Brno. Za rok už hrál za dorost a v loňské sezóně si během jarní části odbyl debut v prvním týmu. Na hřišti Varnsdorfu přispěl k čistému kontu a výhře.

Celkem si ve druhé lize připsal tři starty, stejný počet jich má i letos ve FORTUNA:LIZE. Je druhým nejmladším hráčem, který v tomto ročníku do soutěže zasáhl (mladší je jen Adam Karabec). "Za poslední půlrok je to obrovský skok a posun. Snažím se nedělat si z toho hlavu a pořád na sobě pracovat, abych mohl klubu pomoci. Brno mám rád a jiné varianty jsem vůbec neřešil," řekl po podpisu Endl.

Vytáhlý stoper se před rokem ocitl v hledáčku slavného Juventusu, nakonec se ale rozhodl do zdejší akademie nepřestoupit. "Zázemí bylo úchvatné, beru to jako zajímavou zkušenost. Potkal jsem se s Pavlem Nedvědem, byl to zážitek. Nakonec jsem se ale rozhodl zůstat tady. Chtěl bych si dodělat školu a mám k Brnu silný vztah. Chtěl bych klubu pomoci svými výkony k co nejlepší pozici," pokračoval rodák z Bílovic nad Svitavou.

Endl svým věkem spadá do národního týmu U18, povolán byl ale do "devatenáctky", kterou čeká kvalifikace o šampionát. Termín se bohužel neustále posouvá. "Vinou koronaviru přicházíme o reprezentační starty, na druhou stranu máme díky tomu více šancí v klubech. Na jaře byl nahuštěný program, i proto jsem se do sestavy áčka dostal. Uvidíme, jak se to dál bude vyvíjet a jestli se kvalifikace odehraje," uzavřel Endl.

další články

Debutant Aldin: Jsem rád za šanci, ale převažuje zklamání
A-tým
04.03.2021 | Martin Lísal. FOTO: Petr Nečas

Debutant Aldin: Jsem rád za šanci, ale převažuje...

T e p l i c e – V 67. minutě pohárového utkání v Teplicích poslal trenér Dostálek do hry dva...
Sami jsme se nechali zatlačit, mrzelo Dostálka po pohárové prohře
A-tým
03.03.2021 | Martin Lísal

Sami jsme se nechali zatlačit, mrzelo Dostálka po...

T e p l i c e – Zatímco v první půli pohárového utkání v Teplicích byli Zbrojováci mírně...
Brno v Teplicích obdrželo lekci z efektivity a v poháru končí
A-tým
03.03.2021 | Daniel Král. FOTO: Petr Nečas

Brno v Teplicích obdrželo lekci z efektivity a v...

T E P L I C E - Po výhře nad Jihlavou zamířila Zbrojovka na své pohárové cestě do Teplic. V úvodním...