Martin Zikl prodloužil ve Zbrojovce smlouvu

Martin Zikl prodloužil ve Zbrojovce smlouvu

B r n o - Fotbalový klub FC Zbrojovka Brno se dohodl na pokračování spolupráce s útočníkem Martinem Ziklem. Dvacetiletý odchovanec klubu a mládežnický reprezentant prodloužil v Brně smlouvu do roku 2022.

Odchovanec židenické Čafky je ve Zbrojovce od přípravek, mládežnickým systémem procházel spolu s dalšími parťáky ze silného ročníku 1999. Debut v nejvyšší soutěži si odbyl v listopadu 2017 proti Teplicím, začátkem prosince vstřelil proti Zlínu premiérový gól.

Ve druhé nejvyšší soutěži naskočil do čtrnácti zápasů, v posledním kole na hřišti Jihlavy dvakrát skóroval a na další tři branky během ročníku přihrál. Kromě toho stihl nasázet rovných dvacet gólů v Juniorské lize, po jejím skončení byl vyhlášen nejlepším hráčem soutěže. Od útlého věku pravidelně cestuje na reprezentační srazy, v současnosti je hráčem širšího kádru týmů U20 a U21.

Stávající kontrakt měl vypršet v létě 2020, nyní se tedy klub s Martinem domluvil na prodloužení o další dva roky. "Jednali jsme od konce sezóny, ale spíše o detailech, od začátku jsem byl rozhodnutý v Brně pokračovat. Je to další výzva a doufám, že v další sezóně fotbalově porostu a pomůžu Zbrojovce ke splnění cíle, kterým je postup. O ten jsme usilovali už v minulé sezóně, teď za ním musíme jít od prvního kola," řekl Zikl po podpisu.

V přípravě před letošní sezónou se Martin Zikl v úvodním utkání zranil, proti Nitře už ale minulý víkend do hry naskočil a připsal si kuriózní gól. "Šel jsem do souboje s obráncem a sám přesně nevím, kdo se dotkl míče naposled, bylo to hodně rychlé," usmíval se dvacetiletý útočník.

další články

Růsek po Olomouci: Góly jsme dostávali z ničeho
A-tým
22.09.2020 | Martin Lísal. FOTO: Petr Nečas

Růsek po Olomouci: Góly jsme dostávali z ničeho

B r n o – První gól v sezóně, celkově druhý gól v kariéře – a vedení 2:1. Útočník Antonín Růsek...
Do Zbrojovky přichází Zoran Gajić
A-tým
22.09.2020 | Martin Lísal

Do Zbrojovky přichází Zoran Gajić

B r n o - Do Zbrojovky přichází srbský stoper Zoran Gajić. Třicetiletý rodák z Bělehradu naposledy...
Program týmů Zbrojovky v týdnu od 21. do 27. září
Ostatní
21.09.2020 | Martin Lísal

Program týmů Zbrojovky v týdnu od 21. do 27. září

B r n o - V nadcházejícím týdnu se první tým i rezerva představí na hřištích soupeřů. Domácí zápasy...