Měli jsme víc sil než soupeř, těšilo autora třetí branky Markoviće

Měli jsme víc sil než soupeř, těšilo autora třetí branky Markoviće

B r n o – V minulé sezoně přispěl Marković v domácí premiéře k výhře dvěma góly, letos se trefil jednou a opět tím svým dílem pomohl Zbrojovce k bodům. Na samém konci utkání s Hradcem trkl míč do sítě po Zavadilově perfektním centru.

Srbský útočník vstřelil svůj sedmý brněnský gól a prosadil se v lize poprvé od "venkovního" utkání proti Znojmu (6. dubna). I díky tomuto momentu Zbrojovka zdolala Hradec Králové 3:0.

Tři body a vstřelený gól. Jak se vám v sobotu večer usánalo?
Dobře, jsem spokojený. Po neúspěchu v Jablonci bylo naší hlavní motivací to odčinit a vyhrát. Dali jsme tři góly, žádný nedostali. Doufám, že nám to zvedne sebevědomí pro budoucí zápasy. Můj gól je bonus navíc.

Z tribuny ta gólová situace vypadala zdánlivě jednoduše. Co vám blesklo hlavou při zakončování?
V první řadě to byl od Pavla vynikající centr. Gólman byl v pohybu, takže jsem se snažil zamířit míč do protipohybu a trefit ho dobře, což se povedlo a byl z toho gól.

Po brance jste padl na trávník, to byla součást oslavy, nebo následky náročného utkání?
Spíše to druhé, byl jsem opravdu unavený a v tu chvíli už bylo jasné, že vyhrajeme, navíc jsem dal po nějaké době ligový gól. Byl konec, tři body, spadlo to ze mě, tak jsem spadl taky (úsměv).

Jak se mobilizovaly v tom vedru síly?
Bylo to asi ještě o něco náročnější než v Jablonci. Jsem hlavně rád, že jsme to zvládli a ve druhé půli měli těch sil víc než soupeř. Věřím, že je to důsledek fyzické přípravy a že to vydrží co nejdéle.

Ještě před gólem na 1:0 jste měl jednu šanci, hlavičkoval jste vedle. To byla o poznání těžší pozice než ta gólová…
Opět to byl výtečný centr, bohužel jsem už byl v pohybu na přední tyč a musel jsem se vracet. Jednoduché to nebylo, ale rozhodně se to dalo zakončit lépe.

V průběhu celého utkání se vám dařilo získávat míče, měl jste před zápasem nějaký speciální pokyn stran této činnosti?
Je to má práce v každém zápase, ne vždy se mi to daří. Teď to snad šlo lépe, jsem za to rád, protože tím pomáhám mužstvu. Čím víc míčů takhle získám, tím budu pro tým platnější.

Bolely souboje s urostlou hradeckou obranou?
Nevím, jestli to bylo podmínkami, ale nebyli tak nažhavení, jak jsem čekal. Já měl navíc dost sil, cítil jsem se dobře a atakům jsem se vyhýbal, dařilo se mi sklepávat míče, aniž by docházelo k nějakým ostřejším situacím.

Na soustředění jste říkal, že to ještě není zdravotně ono, teď už je to lepší?
Je to nepříjemné spíše už jen pocitově. Pořád si v duchu říkám, aby se to neobnovilo, někdy se bojím. Fyzicky je to v pořádku, teď už to musím jen dostat z hlavy a říct si, že to je minulost.

Hradec už je minulostí, o víkendu jedete na Duklu. Na jejím hřišti jste před rokem dal gól, co čekáte od letošního zápasu? Kádr soupeře se obměnil.
Teď jsme vyhráli, takže bychom to rádi nějakým dobrým výsledkem a hrou potvrdili. Z konce prvního a celého druhého poločasu máme celkově dobrý dojem a chtěli bychom na to navázat. Tedy hrát důrazně, odvážně, dobře bránit a věřit, že nám tam něco spadne. Klidně zase ze standardek. V neděli jsme měli regeneraci, teď se celý týden budeme chystat na Duklu a těšit se na zápas.

Díky za rozhovor a ať se daří!

další články

Béčko opět vítězně, zdolalo Starou Říši
B-tým
01.10.2023 | Martin Lísal

Béčko opět vítězně, zdolalo Starou Říši

B r n o - Béčko Zbrojovky se po dvou venkovních duelech vrátilo na domácí pažit. A byl to vítězný...
PREVIEW: Béčko doma hostí Starou Říši
A-tým
30.09.2023 | Martin Lísal

PREVIEW: Béčko doma hostí Starou Říši

B r n o - Brněnský B tým se po dvou venkovních výhrách vrací na domácí hřiště. V neděli 1. října...
VIDEO: Trenér Klusáček po utkání v Opavě
A-tým
30.09.2023 | Martin Lísal

VIDEO: Trenér Klusáček po utkání v Opavě

O p a v a – Zatímco v pohárovém utkání doháněla Zbrojovka zlepšeným výkonem manko ze špatného...