Nadační fond Mladý Zbrojovák podpořil mladé fotbalisty v Tanzanii

Nadační fond Mladý Zbrojovák podpořil mladé fotbalisty v Tanzanii

B r n o - Zástupci Nadačního fondu Mladý Zbrojovák se v uplynulých dnech sešli s honorárním konzulem Tanzanské sjednocené republiky. Na začátku měsíce předali pod záštitou fondu a našeho klubu materiální dar mladým tanzanským fotbalistům.

Honorární konzul Tanzanské sjednocené republiky pan Roman Grolig se ve čtvrtek 21. října v Brně sešel se zástupci Nadačního fondu Mladý zbrojovák Michalem Havlíkem a Davidem Rampulou, aby je informoval o předání daru mladým tanzanským sportovcům. Na začátku října předal pan státní tajemník Ministerstva zahraničních věcí ČR Miloslav Stašek několik desítek párů kopaček fotbalovému týmu ve městě Dar es Salaam, přímo na hřišti místního klubu.

Ačkoliv jsou kopačky nedílnou součástí vybavení fotbalistů, tanzanské děti jich mají nedostatek, proto Nadační fond Mladý Zbrojovák přišel s iniciativou uspořádat sbírku vyřazených fotbalových bot, na které se podílelo pět fotbalových klubů z Brna a okolí v čele se Zbrojovkou. Tak vznikla chvályhodná myšlenka projektu „Děti dětem“, kdy mladí fotbalisté z ČR pomáhají svým vrstevníkům v Tanzanii.

První várku 170 párů kopaček předal 8. října pan státní tajemník Stašek dětským fotbalistům z akademie Jikaya M. Kikwete v Dar es Salaam, hlavním městě Tanzanie. Společně s ním tento dar předávali velvyslanec České republiky pro Tanzanskou sjednocenou republiku, Martin Klepetko, velvyslanec Tanzanské sjednocené republiky pro Českou republiku v Berlíně, Abdallah S. Possi, honorární konzul Tanzanské sjednocené republiky v ČR, Roman Grolig a zástupci Czech-Tanzania Development Chamber of Commerce. Fotbalová akademie Jikaya M. Kikwete byla vybrána na základě zodpovědného a férového přístupu k přerozdělení daru. Děti z této akademie mají obrovský potenciál se ve fotbale nadále rozvíjet, ale bez správného vybavení k tomu nemají příležitost.

V Tanzanii je fotbal velmi oblíbeným sportem, ale fotbalové vybavení není dostupné pro všechny, jelikož jeho ceny jsou mnohonásobně vyšší než v ČR. Nadační fond řešil otázku přepravy kopaček do Tanzanie, proto oslovil Honorární konzulát Tanzanské sjednocené republiky. Ten se společně s Czech-Tanzania Development Chamber of Commerce postaral o jejich převoz do Tanzanie.

Zástupci fondu Mladý Zbrojovák Michal Havlík a jeho kolega David Rampula se na schůzce s honorárním konzulem Tanzanské sjednocené republiky Romanem Groligem zmínili, že by rádi v podpoře tanzanských fotbalistů pokračovali. Už teď mají k dispozici přes sto dalších párů kopaček, ale také balony a dresy, které by v případě zájmu rádi předali dalším fotbalovým klubům v Tanzanii. Zároveň by Mladý Zbrojovák rád poskytl příležitost pro velmi talentované tanzanské fotbalisty zúčastnit se jejich tréninkových kempů. Honorární konzul Tanzanské sjednocené republiky Roman Grolig poděkoval zástupcům Nadačního fondu Mladý Zbrojovák za započetí iniciativy „Děti dětem“, kterou Tanzanie přijala s velkým nadšením.

další články

Fousek po Opavě: Zlepšený výkon po pauze jsme korunovali dvěma góly
A-tým
06.12.2021 | Martin Lísal. FOTO: Petr Nečas

Fousek po Opavě: Zlepšený výkon po pauze jsme...

B r n o – Adam Fousek orámoval kalendářní rok 2021 dvěma góly na opavském stadionu – a pokaždé se...
Trenér Dostálek po utkání v Opavě
A-tým
04.12.2021 | Martin Lísal

Trenér Dostálek po utkání v Opavě

B r n o – Ani týdenní odklad, ani domácí neporazitelnost Opavy, ani nepříliš vydařený první...
Zbrojovka loupila v Opavě a po dvoubrankovém vítězství si upevnila první příčku!
A-tým
04.12.2021 | Jakub Sabol. FOTO: Petr Nečas

Zbrojovka loupila v Opavě a po dvoubrankovém vítězství...

O p a v a - Zbrojováci zakončili podzim dohrávkou odloženého utkání v Opavě. Díky zlepšenému výkonu...