Navrátilec Kratochvíl: Všichni víme, o co v sobotu hrajeme

Navrátilec Kratochvíl: Všichni víme, o co v sobotu hrajeme

B r n o - Zbrojovák Miloš Kratochvíl byl jedním z hráčů, kteří strávili uplynulé týdny mimo Brno. S reprezentací U21 totiž absolvoval kvalifikační sraz, na němž odehrál poločas proti Řecku. Teď už je zpět a věří, že Zbrojovka v klíčovém utkání proti Karviné zabere.

Kratochvíl se k týmu připojil před středečním tréninkem. "Ani jsem ještě neabsolvoval video, takže nemám k soupeři tolik informací. Uvidíme, s čím přijedou. Ale ono to bude hlavně o nás, my hrajeme doma a potřebujeme se na soupeře dotáhnout, odčinit ty dva poslední zápasy. Čeká nás nesmírně důležitý zápas a musíme jej zvládnout," je si vědom mladý záložník.

Karviná zatím na jaře v každém utkání dokázala skórovat - a bodovat. "Daří se jim, sbírají body. My je sbírali taky, teď jsme se zasekli. S Boleslaví jsme vybouchli během půlhodiny. Netuším, co se to stalo, po těch předchozích povedených zápasech. Nevím, jaká byla přes pauzu v týmu atmosféra, ale jsem přesvědčen, že se vše zklidnilo. Všichni víme, o co hrajeme a že ten zápas musíme zvládnout," zopakoval Kratochvíl.

On sám řekl, že se mu poslední dva výsledky kousaly těžce. "Je těžké na to nemyslet. Hrajete fotbal srdcem a když vidíte lidi a všechny kolem klubu, jak jsou zklamaní... Pro mě osobně se před tím uhnout nedá. Pro nikoho to není příjemné, když víte, kde jste. A hlavně po těch výkonech, které jsme předvedli. Ale věřím, že už to teď bude lepší, v tomhle ohledu mi pomohla i reprezentační pauza, kdy jsem změnil prostředí," připomněl uplynulý sraz.

Ani ten ovšem karlovarskému rodákovi mnoho radosti nepřinesl. "Porazili jsme Chorvatsko, všichni byli nadšení, ale další klíčový zápas v Řecku jsme nezvládli. V prvním poločase to bylo hodně špatné, druhý byl už lepší, ale dostali jsme šílený gól po třech dorážkách penalty a sami šance a centry neproměnili," bilancoval Kratochvíl, který odehrál právě druhý poločas v Řecku.

"Se svou minutáží moc spokojený nejsem, takže nemůžu mluvit úplně pozitivně. Že bych přijel s nějak zvlášť nabraným sebevědomím, to ne. S trenérem Lavičkou jsme o tom mluvili, on je takový, že s námi hovoří pravidelně. Povídali jsme si o té situaci a uvidíme, co bude dál," uzavřel "Kraťas".

další články

Setkání s médii před startem jara
A-tým
27.01.2023 | Martin Lísal

Setkání s médii před startem jara

B r n o – Dva dny před prvním zápasem jarní části FORTUNA:LIGY proběhlo ve VIP prostorách...
VIDEO: Jakub Řezníček prodloužil smlouvu!
A-tým
27.01.2023 | Martin Lísal

VIDEO: Jakub Řezníček prodloužil smlouvu!

B r n o – Ještě před startem jarní části FORTUNA:LIGY se Zbrojovka domluvila na pokračování...
MOL CUP: Ve čtvrtfinále proti lepšímu z dvojice České Budějovice - Hradec Králové
Ostatní
27.01.2023 | Martin Lísal

MOL CUP: Ve čtvrtfinále proti lepšímu z dvojice České...

B r n o - Zbrojovka ani po dnešním losu nezná přesného soupeře pro čtvrtfinále MOL Cupu. Narazí...