Nervózní jsem nebyl, řekl o debutu Koželuh

Nervózní jsem nebyl, řekl o debutu Koželuh

B r n o – Obránce Josef Koželuh dostal v sobotu předčasný dárek k jednadvacátým narozeninám – první prvoligový start v kariéře. A rovnou na hřišti aktuálního lídra tabulky, pražské Slavie.

„Není to k zahození, takový debut. První start v lize je něco, o čem jsem snil, a ještě navíc v takové atmosféře. O to je to příjemnější. Kazí to ale výsledek, ač jsme byli před utkáním outsiderem, neměli jsme nakonec k bodovému zisku daleko,“ mrzelo Koželuha.

Ten se na hřiště dostal místo zraněného Hrabiny dvacet minut před koncem za stavu 1:0 pro domácí. „Tím to bylo zajímavější, pořád jsme byli ve hře. Na začátku jsem dost trnul, když na nás vlítli, ale potom tlak polevil a bylo to vyrovnanější. Škoda, že jsme to nedotáhli na 1:1, šance jsme měli. Ale je to fotbal, to se stane. Jen nás to všechny o to víc mrzí, protože proti takto silným soupeřům byly body blízko. A kdybychom se vraceli alespoň s jedním, bylo by to pro všechny příjemnější.“

Při prvním startu v nejvyšší soutěži se leckomu rozklepou kolena, navíc před takto bouřlivou kulisou. „Já ale nejsem typ, co by byl nějak přehnaně nervózní. Navíc jsem počítal s tím, že do hry zasáhnu, trenér mi den předem říkal, že nejspíš nastoupím. Dokonce byla ve hře i varianta, že bych hrál od začátku,“ prozradil Koželuh, který navíc měl podporu od blízkých přímo na tribuně. „Na utkání byla přítelkyně, kamarád a ségra. Jen mi trenéři kromě pokynů řekli, ať si to užiju, a šel jsem na hřiště.“

Teď už Koželuh vyhlíží eventuální první domácí start. Proti Plzni hrát nemohl, na Baník už ale k dispozici bude. „Těším se. Máme za sebou dva nejsilnější týmy, teď už je to na nás. Musíme bojovat a doufám, že teď už budou body jen přibývat. Těším se i na fanoušky, proti Plzni jich došlo dost a snad přijdou i v sobotu. Na Slavii jich vyjelo hodně, což bylo super, a byli slyšet. Děkujeme jim za podporu a věřím, že jim uděláme radost,“ uzavřel čerstvě jednadvacetiletý bek.

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

U16: Vítězná dohrávka proti Znojmu
Mládež
31.05.2023 | Martin Lísal

U16: Vítězná dohrávka proti Znojmu

T i š n o v - Také výběr U16 svou dohrávku proti Znojmu zvládl, a to po takřka identickém průběhu....
U18: Zbrojovka v dohrávce porazila Znojmo
Mládež
31.05.2023 | Martin Lísal

U18: Zbrojovka v dohrávce porazila Znojmo

T i š n o v - Dorostenci Zbrojovky (U18) zvládli dohrávku 27. kola na jedničku, na hřišti v Tišnově...
U9: Druhý zbrojovácký triumf ve finále PLANEO CUPU!
Mládež
31.05.2023 | Martin Lísal

U9: Druhý zbrojovácký triumf ve finále PLANEO CUPU!

V a r n s d o r f - Hráči kategorie U9 ovládli jako druhý náš tým letošní finále Poháru mládeže...