O víkendu proběhne 19. ročník halového turnaje O pohár hejtmana Jihomoravského kraje

O víkendu proběhne 19. ročník halového turnaje O pohár hejtmana Jihomoravského kraje

B r n o – Po roční odmlce se vrací tradiční a oblíbený mládežnický turnaj O pohár hejtmana Jihomoravského kraje! Devatenáctý ročník proběhne tuto sobotu od 9 hodin v maloměřické hale (Obřanská 13). Zápasy můžete sledovat živě na Zbrojovka TV.

V minulém roce byl turnaj s ohledem na epidemiologickou situaci odložen, letos se nicméně za dodržení stanovených podmínek v mírně upravené podobě uskuteční. Turnaje se zúčastní šestice týmů kategorie U11, hrát se bude systémem každý s každým. Kromě pořádající Zbrojovky dorazí na klání pražská Sparta, Slovácko, Sigma Olomouc, České Budějovice a výběr Jihomoravského krajského fotbalového svazu.

Zakončení turnaje je plánováno na 17 hodin, ocenění nejlepším předá sám hejtman Jihomoravského kraje, pan Jan Grolich. Pod jeho záštitou celé zápolení probíhá. „Jsem rád, že se pohár po ročním výpadku může opět hrát. Porovnat se s týmy z celé republiky je super. A hlavně je to zábava. Držím palce všem, ale nebylo by špatné, kdyby pohár zůstal doma na jižní Moravě,“ řekl před turnajem hejtman.

Historie turnaje je opravdu bohatá, v minulosti jej hrávaly dorostenecké a žákovské týmy z celé Evropy. Trofej pro vítěze si několikrát odnesla také Zbrojovka, naposledy v roce 2018. Nejlepším střelcem se tehdy stal současný hráč prvního mužstva, Michal Ševčík.

další články

ROZHOVOR Z PROGRAMU: Šimon Falta
A-tým
16.08.2022 | Martin Lísal. FOTO: Petr Nečas

ROZHOVOR Z PROGRAMU: Šimon Falta

B r n o - Součástí bulletinu pro zápas s Mladou Boleslaví byl i rozhovor se záložníkem Šimonem...
Předprodej vstupenek na utkání se Slavií!
A-tým
15.08.2022 | Martin Lísal. FOTO: Martin Tajč

Předprodej vstupenek na utkání se Slavií!

B r n o – Vstupenky na utkání s pražskou Slavií už jsou v internetovém předprodeji! Zakoupíte je...
Béčko má další šestigólovou výhru
B-tým
14.08.2022 | Martin Lísal

Béčko má další šestigólovou výhru

B r n o - Brněnský B tým potvrdil dobrý vstup do sezóny i na domácím hřišti v Bystrci, kde přivítal...