OHLASY: První gól byl hodně zbytečný, mrzelo Hrabinu

OHLASY: První gól byl hodně zbytečný, mrzelo Hrabinu

L i b e r e c – Obránce Matěj Hrabina se po nemoci a jednozápasové pauze vrátil do sestavy Zbrojovky. Na hřišti v Liberci načal druhou stovku ligových zápasů, duel ale pro hostující tým nedopadl dobře.

„Utkání se hodnotí těžko. Výsledek je, jaký je. Nevstoupili jsme do toho špatně, bohužel průběh hodně ovlivnil první gól, který Liberci dodal potřebnou energii a nám trochu vzal vítr z plachet. Začali jsme plašit, otevřela se nám vzadu okna a soupeř toho dokázal využít,“ hodnotil Matěj zápas na tiskové konferenci.

Zmíněná úvodní trefa padla ve 23. minutě. „Zbytečný gól, který zápas popostrčil směrem k soupeři. Byl z kategorie těch, které bychom určitě neměli dostávat. Ale ukazovat prstem, kdo za co mohl, se nehodí. Hrajeme jako tým, góly dostáváme jako tým.“

Jaký měl průběh první půle ohlas v poločasové pauze? „Něco jsme si řekli, ale to asi zůstane v šatně. Nikdo to samozřejmě nemohl hodnotit pozitivně, ale měli jsme před sebou druhý poločas, chtěli jsme to dohrát se ctí. Takže nejdřív bouřka a pak jsme se soustředili na druhou půli,“ prozradil Hrabina.

Ten je součástí defenzivních řad, které ovšem v posledních týdnech sužuje nebývalá marodka. V Liberci nebyli k dispozici tři krajní beci, dva stopeři a jeden defenzivní záložník. „Nikdy to není příjemné, trenérovi se zužují možnosti. Ale my jsme se připravovali na jakékoliv jiné utkání, chtěli jsme odvézt body. I minule proti Pardubicím jsme měli dost absencí,“ připomněl devětadvacetiletý zadák duel, ve kterém shodou okolností také pro nemoc chyběl.

Předtím s Hradcem zkompletoval zkompletoval stovku prvoligových startů, v Liberci tedy načal druhou. "Zaregistroval jsem to, jsem za to rád a doufám, že budu přidávat i další starty, hlavně ať jsou vítězné."

Před Zbrojováky je nyní anglický týden a dva poslední zápasy základní části. „Víme, jak si týmy v tabulce stojí před námi i za námi. Musíme v posledních kolech získat co nejvíc bodů a uvidíme, na co to bude stačit. Nemůžeme se dívat extra dopředu, musíme nejdřív sbírat body a sami a potom se můžeme dívat na týmy kolem nás,“ uzavřel Hrabina.

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

Peter Juritka: Za gól jsem rád, ale chtěli jsme se loučit vítězně
A-tým
25.05.2024 | Martin Lísal

Peter Juritka: Za gól jsem rád, ale chtěli jsme se...

V l a š i m – Jen pět minut se ve Vlašimi čekalo na úvodní branku utkání 30. kola. Pak se totiž...
Trenér Kříž po utkání ve Vlašimi
A-tým
25.05.2024 | Martin Lísal

Trenér Kříž po utkání ve Vlašimi

V l a š i m - Zbrojováci završili letošní nepovedenou sezónou remízou na hřišti Vlašimi. V utkání...
Zbrojovka na závěr sezóny remizovala ve Vlašimi
A-tým
25.05.2024 | Daniel Kinc

Zbrojovka na závěr sezóny remizovala ve Vlašimi

V L A Š I M - Letošní ročník FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY je u konce. Zbrojovka v závěrečném zápase sezóny...