OHLASY: Trenér Šustr po výhře v St. Pöltenu

OHLASY: Trenér Šustr po výhře v St. Pöltenu

S t . P ö l t e n - Z cesty do Rakouska se vyklubala spanilá jízda. Zbrojovka si vyšlápla na čtvrtý tým rakouské ligy, SKN St. Pölten. Navzdory řadě absencí zvítězila 4:0, o góly se postarali Zikl a Přichystal. Oba skórovali dvakrát.

Doma v Brně zůstali Eismann, Magera a Melichárek (dostali volno), ze zdravotních důvodů absentovali Bartolomeu, Ashiru, Škoda a Sukup. A k tomu si reprezentační povinnosti plní Krejčí s Růskem. S týmem naopak cestovali dva hráči, kteří trávili podzim na hostování v MSFL - gólman Jiří Floder a ofenzivní hráč Jakub Přichystal. "Naším záměrem bylo vyzkoušet si určité herní varianty, k čemuž je takový zápas naprosto ideální. Něco se nám dařilo víc, něco míň, jak to tak bývá. Pozitivní je to, že jsme zápas zvládli a nastříleli čtyři branky, to je dobře i pro kluky," řekl po utkání trenér Šustr.

Ten nakonec poslal do hry všechny hráče, které měl k dispozici. Zbrojováci po většinu zápasu předváděli aktivní hru, napadali rozehrávku soupeře a byli nebezpeční. Domácí pak hrozili zejména v pasáži před třetím gólem. "Spokojený trenér je mrtvý trenér," pousmál se kouč. "Některé situace jsme zvládli velice dobře, v jiných jsme naopak reagovali pozdě, součinnost nebyla kvalitní a soupeř se z nebezpečných situací dokázal dostat."

Jedním ze žolíků se nakonec stal zmíněný Kuba Přichystal. Hráč, který nasázel třináct gólů ve třetiligové Líšni, potvrdil střeleckou pohodu i v Rakousku. Dvakrát napálil míč pod břevno a definitivně tak rozhodl zápas. "Kuba byl v této sezóně zvyklý hrávat víc útok nebo podhrot, proto jsme ho ve druhé půli zkusili na tomto postu, zatímco první hrál na křídle. I to byl jeden ze záměrů a je pro něj jen dobře, že se dokázal prosadit," uzavřel Šustr.

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

PREVIEW: Sedmým domácím soupeřem je Vlašim!
A-tým
28.10.2021 | Martin Lísal

PREVIEW: Sedmým domácím soupeřem je Vlašim!

B r n o - Už jen čtyři zápasy zbývají odehrát z podzimního jízdního řádu FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY....
Zbrojováci na hostování - dvougólový Moučka pomohl k další výhře
Ostatní
27.10.2021 | Martin Lísal

Zbrojováci na hostování - dvougólový Moučka pomohl k...

B r n o - Z řad hráčů Zbrojovky na hostování se během uplynulého víkendu zapsal do statistik...
VIDEO: Sestřih utkání v Třinci
A-tým
26.10.2021 | Martin Lísal

VIDEO: Sestřih utkání v Třinci

B r n o - Ve 12. kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY zvítězila Zbrojovka na hřišti Třince 1:0, když jediný...