PREVIEW: Béčko přivítá Tasovice

PREVIEW: Béčko přivítá Tasovice

B r n o - Po dvou venkovních výhrách se hráči brněnské rezervy představí zase na domácím hřišti v Bystrci. V neděli tu od 10:15 budou hájit dosavadní neporazitelnost proti Tasovicím.

Vstup na utkání je opět dobrovolný.

Zbrojováci rozjeli sezónu velmi slušně, v šesti dosavadních duelech neztratili ani bod. Tým Tasovic má zatím vyrovnanou bilanci tří výher a tří porážek a je osmý. Naposledy Tasovičtí podlehli doma Humpolci 0:1.

Zdejší Sokol hraje divizní soutěž od roku 2010, doposud nejlépe skončil čtvrtý - a to ve dvou zatím posledních dohraných sezónách. V té předminulé byly Tasovice taktéž čtvrté, než došlo k přerušení, v loňnském ročníku jim patřila devátá příčka.

Jednou z opor Tasovic je útočník Pavel Lapeš, který před lety působil v brněnské juniorce. Zkušenosti ze Zbrojovky má také Jakub Pazdera. Další hráči pak prošli nedalekým Znojmem - takový Tomáš Cihlář má na kontě 22 prvoligových startů a nejvyšší soutěž si zahrál také Daniel Odehnal.

Všichni čtyři nastoupili za tasovický klub i v srpnu 2019, kdy zde Zbrojovka zvítězila v prvním kole 5:1. O rok později tu Brňané vyhráli 2:1, přičemž za Tasovice pokaždé skóroval právě Lapeš. Odveta se ani jednou vinou covidu nehrála, Tasovičtí se tak na hřišti Zbrojovky představí poprvé.

další články

Zbrojovka v závěrečném utkání druholigové sezóny remizovala s Táborskem
A-tým
14.05.2022 | Daniel Kinc. FOTO: Petr Nečas

Zbrojovka v závěrečném utkání druholigové sezóny...

B R N O - Derniéru ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE si Zbrojovka pro letošní sezónu odbyla v domácím zápase...
U12: Zbrojováci porazili Žďár
Mládež
14.05.2022 | Martin Lísal

U12: Zbrojováci porazili Žďár

B r n o - Také žáci kategorie U12 své utkání se Žďárem nad Sázavou zvládli na jedničku. Zvítězili...
U12: Zbrojovka rozstřílela Žďár
Mládež
14.05.2022 | Martin Lísal

U12: Zbrojovka rozstřílela Žďár

B r n o - Mladší žáci Zbrojovky (U13) hostili ve středu Žďár nad Sázavou. V utkání dokráčeli k...