PREVIEW: Devátým soupeřem je Jablonec!

PREVIEW: Devátým soupeřem je Jablonec!

B r n o - Čtvrtý letošní výjezd přivede Zbrojovku poprvé na území Čech, na Střelnici změří síly s Jabloncem! Hraje se v neděli 2. října v 16 hodin, duel přenáší O2 Sport.

Jablonec se po nepříliš povedeném vstupu do soutěže zvedl, před reprezentační pauzou dvakrát v řadě zvítězil. Naposledy vyplenil Slovácko. V tabulce je desátý se shodným počtem bodů.

"Čeká nás suverénně nejtěžší venkovní zápas dosavadního průběhu sezóny. Jablonec má aktuálně nejlepší formu v lize, máme velký respekt k tomu, jak se dostali do herní pohody. Můžeme jen překvapit," řekl před cestou na sever republiky trenér Richard Dostálek.

Pro Zbrojovku se jedná po třech moravskoslezských cestách o první výrazně delší výjezd, i proto tým k utkání cestuje už v sobotu. V jaké sestavě? "Vrací se nám vykartovaný Granečný, zpět v tréninku jsou reprezentanti Souček se Ševčíkem. Druhý jmenovaný měl před utkáním na Islandu drobné problémy, doma už ale nastoupil a je připraven. V zátěži je i Lukáš Endl, který musel ze srazu odjet a dostal antibiotika, u něj je to otázka dní. A těší nás, že v plném tréninku je i Ondra Pachlopník, který by mohl výhledově zasáhnout do utkání béčka," řekl ke stavu kádru Dostálek.

V týmu našeho soupeře nalezneme i muže s brněnskou minulostí, oba tu shodně strávili rok. V sezóně 2017/18 tu hostoval z Plzně Miloš Kratochvíl, v roce 2005 se do Brna z Českých Budějovic nakrátko přesunul David Horejš, současný trenér Jablonce. Opačné zkušenosti má gólman Vlastimil Hrubý, který v Jablonci chytal před svým návratem do Brna.

Byl i u posledního vzájemného utkání na Střelnici, v němž Zbrojovka zvítězila brankou Kuby Přichystala 1:0. Odveta vyšla lépe Jablonci, který v Brně vyhrál 2:1. Navrch mají Severočeši také v celkové bilanci v samostatné české lize. Vůbec první vzájemné duely se datují do let 1974-1976 (bilance 2-1-1 pro Jablonec).

Vzájemná bilance v soutěžních zápasech: 48 zápasů (24 – 6 – 18), skóre 64:48.

Nejlepší střelec vzájemných zápasů: Milan Pacanda (6 branek).

Prošli oběma kluby: Miloš Kratochvíl, David Horejš (trenér) - Vlastimil Hrubý.

Poslední vzájemný zápas: 14.3.2021, Zbrojovka - Jablonec 1:2. Branky: Fila - Pleštil, Schranz.

další články

PREVIEW: Jaro začíná na Dukle!
A-tým
29.02.2024 | Martin Lísal

PREVIEW: Jaro začíná na Dukle!

B r n o - Jaro začíná! A hned na úvod je tu prestižní souboj dvou tradičních značek - Zbrojovka...
Dnes proběhl první trénink projektu rozvoje talentovaných hráčů
Mládež
28.02.2024 | Martin Lísal

Dnes proběhl první trénink projektu rozvoje...

B r n o - V areálu Fotbalového centra v Brněnských Ivanovicích dnes ráno proběhl první trénink...
VIDEO: Tisková konference před startem jarní části
A-tým
28.02.2024 | Martin Lísal

VIDEO: Tisková konference před startem jarní části

B r n o - Na brněnském stadionu se dnes konala tradiční tisková konference před startem jarní...