PREVIEW: Liga je zpět. Po nucené pauze míříme do Jablonce

PREVIEW: Liga je zpět. Po nucené pauze míříme do Jablonce

B r n o - Více než měsíc trvající přestávka je snad u konce, Zbrojovka by se po restartu FORTUNA:LIGY měla představit v Jablonci. Hraje se v pátek 6. listopadu od 18 hodin před kamerami České televize.

Stoprocentní jistotu zatím kluby nemají, čeká se na potvrzení udělení výjimky. "Při přípravě vycházíme z toho, že bychom v pátek měli hrát, dle toho se chystáme," uvedl kouč Machálek před odjezdem na sever Čech.

Jeho svěřenci se na nejbližšího soupeře připravují už nějaký čas. "Od začátku bylo dáno, že bychom po restartu měli pokračovat tam, kde jsme skončili, tedy proti Jablonci. Čeká nás mužstvo, které hraje pravidelně evropské poháry, má kvalitní a silný tým se širokým kádrem a bude to pro nás těžká šichta. Na druhou stranu jsme si vědomi našeho nepodařeného vstupu do sezóny a uděláme maximum pro to, abychom to napravili. A toto je první příležitost," pokračoval trenér. "Jdeme do toho bez jediného přípravného zápasu, ale to je stejné i pro soupeře."

Během nucené pauzy se do kádru vrátili dlouhodobí marodi Dreksa či Kotula, v uplynulých dnech naopak vypadlo několik hráčů s pozitivním testem na koronavirus. "V přestávce jsme tvrdě pracovali na kondici, někteří hráči se uzdravili, o jiné jsme bohužel přišli. Uvidíme, co přinesou předzápasové testy, a podle toho definitivně složíme sestavu," doplnil kouč.

Oba soupeři se v nejvyšší soutěži potkali poprvé v roce 1974, kdy se Jablonec na dva roky probojoval mezi elitu. Další (a mnohem častější) konfrontace pak přišla až po rozpadu federace. Celkem bylo takových zápasů v samostatné lize 46. Jablonec zvítězil ve 23 duelech, 6 bitev skončilo nerozhodně a v 17 utkáních uzmula výhru Zbrojovka.

Venku se Brňané radovali čtyřikrát, naposledy na podzim 2016. V ročníku 2017/18 zvítězil v obou duelech Jablonec, který byl úspěšnější i v loňském MOL Cupu (doma vyhrál po boji 3:2).

Bohaté zkušenosti s týmem soupeře má záložník Ondřej Vaněk, který na severu Čech působil čtyři roky. Z kádru Jablonce ve Zbrojovce hráli Miloš Kratochvíl a Martin Doležal, v mládeži pak Vlastimil Hrubý.Vzájemná bilance v soutěžních zápasech: 46 zápasů (17 – 6 – 23), skóre 46:62

Nejlepší střelec vzájemných zápasů: Milan Pacanda (6).

Prošli oběma kluby: Miloš Kratochvíl, Vlastimil Hrubý, Martin Doležal - Ondřej Vaněk.

Poslední vzájemný zápas: 5.5.2018, Zbrojovka - Jablonec 0:3. Branky: Považanec 2, Masopust.

další články

Program týmů Zbrojovky v týdnu od 20. do 26. září
Ostatní
21.09.2021 | Martin Lísal

Program týmů Zbrojovky v týdnu od 20. do 26. září

B r n o - Většina týmů Zbrojovky se během nadcházejícího týdne představí venku - áčko v Ústí nad...
STUDIO FLINTA: Rozhovor s Martinem Berkovcem!
A-tým
20.09.2021 | Martin Lísal

STUDIO FLINTA: Rozhovor s Martinem Berkovcem!

B r n o - Máme tu další díl STUDIA FLINTA! Zářijovým hostem Moniky Býmové je gólman Martin...
VIDEO: Potřebuji svoje výkony ustálit, přeje si Fousek
A-tým
20.09.2021 | Daniel Kinc, Martin Lísal. FOTO: Martin Tajč

VIDEO: Potřebuji svoje výkony ustálit, přeje si Fousek

B r n o - Zbrojovka proti Žižkovu navázala na výhru z Příbrami a už pět zápasů je bez porážky. Po...