PREVIEW: Na úvod sezóny nás čeká Vlašim

PREVIEW: Na úvod sezóny nás čeká Vlašim

B r n o - Čekání končí, je tu první kolo FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY! Fotbalisté Zbrojovky v něm hostí Vlašim, hraje se v pondělí 24. července v 17.30. Duel přenáší ČT Sport.

Vlašim skončila v uplynulé sezóně jedenáctá, nenavázala tak na barážovou příčku z ročníku 2021/22. Před letošní sezónou doznal tým kouče Hyského opět několika změn. Pryč je nejlepší hráč sezóny Suchan, znovu naopak dorazil zástup mladých talentů z pražské Slavie.

"Vlašim je svým způsobem béčko Slavie, tomu odpovídá i fotbal, který hraje. Dynamický, živý. Věřím, že by to mohl být pro diváky hezký zápas. Náš soupeř může klidně patřit ke spolufavoritům soutěže," řekl před utkáním trenér Luděk Klusáček, pro něhož to bude soutěžní premiéra na lavičce Zbrojovky.

Z třiadvaceti hráčů do pole, které aktuálně soupiska nabízí, do utkání nezasáhne zraněný Toman. "Šural se Štěrbou začali s tréninkem, plně připraven nebude ani Alli," vypočítával Klusáček další absence.

Ohledně soupeře se brněnský lodivod může poradit s Tomášem Smejkalem, který zde na jaře hostoval. Ještě dříve ve Vlašimi působili zadáci Nový a Toml. Naopak v Brně v devadesátých letech hrával trenér Martin Hyský.

Ve vzájemných zápasech se oba sokové potkali desetkrát. Poprvé v roce 1970, kdy Brňané doma zvítězili 4:0 a venku remizovali 0:0. V předminulém ročníku pak Zbrojovka vyhrála dvakrát 2:1.

Vzájemná bilance: 10 zápasů (4 – 5 – 1), skóre 18:9.

Nejlepší střelci vzájemných zápasů: Jakub Řezníček, Antonín Růsek - Ladislav Janda (všichni 2 branky).

Prošli oběma kluby: Tomáš Smejkal, Martin Nový, Martin Toml - Martin Hyský (trenér).

Poslední vzájemný zápas: 1. 5. 2022, Vlašim - Zbrojovka 1:2. Branky: Suchan - Blecha, Řezníček.


Jak na utkání


Vstupenky lze zakoupit z pohodlí domova v systému Zbroják ID: (pro nákup vstupenek klikněte sem). Není je zapotřebí tisknout - pro vstup na stadion postačí mít vstupenku v telefonu.

Fanoušci, kteří nejsou v systému registrováni, mohou lístky zakoupit zde (pro nákup klikněte sem). Také v tomto případě lístky nemusíte tisknout a ve všech případech je můžete zakoupit bez jakéhokoliv čekání klidně pět minut po výkopu!

V den utkání budou v provozu dvě poklady u konečné zastávky trolejbusu a čtyři ve směru z ulice Vodova (na jedné z nich lze platit kartou).

Tak v pondělí v ADAX INVEST Areně!

další články

Béčko na závěr sezóny bez bodů
B-tým
14.06.2024 | Martin Lísal

Béčko na závěr sezóny bez bodů

H a v l í č k ů v B r o d - Béčko Zbrojovky dnes završilo úspěšnou sezónu na hřišti Havlíčkova...
PREVIEW: Béčko završí sezónu na hřišti Havlíčkova Brodu
B-tým
13.06.2024 | Martin Lísal

PREVIEW: Béčko završí sezónu na hřišti Havlíčkova...

B r n o - Brněnský B tým zakončí úspěšnou sezónu duelem na hřišti Havlíčkova Brodu. Hraje se v...
VIDEO: Mám z toho skvělý pocit, říká Jaroslav Hynek
A-tým
13.06.2024 | Martin Lísal

VIDEO: Mám z toho skvělý pocit, říká Jaroslav Hynek

B r n o – Nový trenér Jaroslav Hynek se s hráči ještě osobně neseznámil, přehled o stavu kádru však...