PREVIEW: Sedmým domácím soupeřem je Vlašim!

PREVIEW: Sedmým domácím soupeřem je Vlašim!

B r n o - Už jen čtyři zápasy zbývají odehrát z podzimního jízdního řádu FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY. První z nich je na programu v pátek 29. října, kdy na Srbskou přijede Vlašim. Hraje se od 17 hodin před kamerami ČT Sport.

Vlašim se v tabulce nachází na čtvrté pozici, na kontě má dvacet bodů a po vysoké výhře s Vyškovem se může pochlubit nejlepší ofenzivou v soutěži - Středočeši nasázeli svým soupeřům 27 branek (o dvě více než Zbrojovka).

"Čeká nás další těžký soupeř. V kádru Vlašimi jsou mladí, pracovití a běhaví hráči, kteří se budou chtít ukázat. Očekáváme utkání plné běžeckých soubojů, bude to hodně o pohybu, o zodpovědnosti. I pro naše hráče to bude zajímavá výzva. Věříme, že by se mohlo jednat o kvalitní podívanou, na zápas se těšíme," řekl před utkáním kouč Dostálek.

Hlavní zbraní Vlašimi jsou v letošní sezóně dva sedmigóloví hráči - osmnáctiletý Alijagić, hostující ze Slavie, a o šest let starší Blecha. Ten je od roku 2019 kmenovým hráčem středočeského klubu. Mladých a talentovaných hráčů je v týmu celá řada, zkušenost pak dodávají Janda, Svoboda, Červenka či Breda.

Trenérský tým Zbrojovky má před utkáním o něco širší možnosti pro tvorbu kádru. "V tréninku už jsou Pavel Zavadil a Matěj Hrabina, u ostatních hráčů není pravděpodobné, že by k utkání mohli být připraveni, někteří by se mohli připojit příští týden. O sestavě budeme mít jako obvykle definitivně jasno po čtvrtečním tréninku. Už jsme měli možnost vidět zápasy Vlašimi, například vysoké výhry s Líšní a Vyškovem či výhru na Spartě. Hráči tedy vědí, že je nečeká nic snadného, a k utkání opět přistoupíme s maximálním možným respektem. Věříme, že se nám v pátek povede zúročit týdenní práci a přípravu," doplnil Dostálek.

V týmu Vlašimi má brněnskou minulost obránce Lukáš Zukal, pod Špilberkem krátce působil také trenér Martin Hyský. Z našeho kádru hrál za Vlašim stoper Kryštůfek, který tu hostoval z Jihlavy. V posledním vzájemném utkání zvítězila Zbrojovka na závěr předloňské sezóny doma 4:0. Z předcházejících pěti duelů hned čtyři skončily remízou a v jednom Brňané podlehli 1:2. V ještě dávnější minulosti se soupeři střetli v druholigové sezóně 1969/70, kdy Zbrojovka doma zvítězila 4:0 a venku remizovala 0:0.

Jak na utkání

Vstupenky lze zakoupit z pohodlí domova v systému Zbroják ID: (pro nákup vstupenek klikněte sem). Není je zapotřebí tisknout - pro vstup na stadion postačí mít vstupenku v telefonu.

Fanoušci, kteří nejsou v systému registrováni, mohou lístky zakoupit zde (pro nákup klikněte sem). Také v tomto případě lístky nemusíte tisknout a ve všech případech je můžete zakoupit bez jakéhokoliv čekání klidně pět minut před výkopem!

Podmínky LFA

Pro vstup na stadion je potřeba splňovat alespoň jednu ze čtyř následujících podmínek:

  • Negativní PCR test, ne starší než 7 dní
  • Negativní antigenní test, ne starší než 72 hodin
  • Potvrzení o završeném očkování (od poslední dávky musí uplynout minimálně 14 dní)
  • Potvrzení o prodělaném onemocnění COVID-19 (od pozitivního testu nesmí uplynout více než 180 dní)

Přítomní diváci musejí mít po celou dobu pobytu na stadionu nasazenou ochranu dýchacích cest.

Uvedená pravidla se během sezóny mohou průběžně měnit v souvislosti s případnými změnami opatření.

Tak v pátek na Srbské!

další články

Z HISTORIE: Rekordní série oslavence Václavíčka
Ostatní
07.12.2021 | Martin Lísal

Z HISTORIE: Rekordní série oslavence Václavíčka

B r n o - Kapitán mistrovské jedenáctky a olympijský vítěz Rostislav Václavíček dnes slaví...
Zbrojováci si konec roku opět zpestřili hokejem
A-tým
06.12.2021 | Martin Lísal

Zbrojováci si konec roku opět zpestřili hokejem

B r n o - Bývá už tradicí, že si fotbalisté závěr roku zpestří doplňkovými sporty, především...
VIDEO: Sestřih utkání v Opavě
A-tým
06.12.2021 | Martin Lísal. FOTO: Petr Nečas

VIDEO: Sestřih utkání v Opavě

B r n o - Fotbalisté Zbrojovky zvítězili v posledním utkání podzimu na hřišti Opavy 2:0, když se o...