PREVIEW: V dalším utkání se Zbrojovka představí na hřišti lídra tabulky - Českých Budějovic!

PREVIEW: V dalším utkání se Zbrojovka představí na hřišti lídra tabulky - Českých Budějovic!

B r n o - Fotbalisté Zbrojovky mají před sebou jedno z nejtěžších jarních utkání, v neděli 17. března se představí na hřišti lídra tabulky SK Dynamo České Budějovice. Duel na Střeleckém ostrově má výkop v 17 hodin.

Náš nejbližší soupeř je na jaře stoprocentní - Dynamo vyhrálo ve Vlašimi a Prostějově shodně 1:0. Na první pozici má aktuálně čtyřbodový polštář, šestá Zbrojovka na Jihočechy ztrácí 12 bodů. "Soupeře máme načteného, víme, jakým způsobem hraje. Budějovičtí mají kvalitu, díky tomu jsou na prvním místě. Nám ale opět nezbývá nic jiného, než se porvat o vítězství; utkání je pro nás jednou ze čtrnácti jarních zastávek," řekl před sobotní cestou na jih Čech trenér Šustr.

Také Zbrojovka ovšem na jaře neztratila ani bod, naposledy doma rozstřílela Žižkov 6:0. "Výsledek i předvedená hra jsou pro kluky samozřejmě psychickou vzpruhou, od začátku týdne už ale myslíme na další zápas. Žižkov jsme si rozebrali, tak jako každý zápas. Vždy si ukážeme věci, které se povedly, stejně jako ty, které už nebyly správné a neměly by se ve hře objevovat," pokračoval kouč.

Brňany ještě v sobotu čeká jeden trénink na Srbské, až poté se vydají na druhý jarní výjezd. "Mimo Ondry Pachlopníka a Petra Pavlíka jsou všichni zdraví, nikdo není vykartovaný, naopak se po trestu vrací do kádru Lukáš Kryštůfek a Kuba Přichystal. Tím pádem máme na některých postech ještě otazníky, variant se nabízí víc," naznačil Šustr, že má z čeho vybírat. "Komunikaci s hráči považuji za důležitou. Hráči nejsou loutky, ale partneři, takže pokud se nějak rozhodneme a někteří hráči v nominaci nejsou, vysvětlím jim důvody, proč tomu tak je, a snažím se, aby to pochopili," prozradil dále, že patří k trenérům, kteří s hráči hodně komunikují.

Hlavní hrozbou Ledecký

Jihočeši disponují kvalitním kádrem, na hrotu operuje nejlepší střelec soutěže David Ledecký (nasázel 11 branek, o jednu více než Lukáš Magera). Zkušený Táborský je zase naprosto dokonalým prototypem žolíka - na pět gólů potřeboval pouhých 292 minut, v tomto ohledu ve druhé lize nikdo lepší není. Oporou je zkušený Kladrubský (z pozice beka skóroval čtyřikrát), v bráně se prostřídali veterán Křížek a mladík Staněk, přičemž na jaře zatím zastává pozici jedničky druhý jmenovaný. A vede si dobře, ještě neinkasoval.

Podzimní vzájemný zápas skončil výhrou Zbrojovky v poměru 2:1. Jednalo se o vůbec první ztrátu Budějovic v soutěži. Poslední venkovní utkání dopadlo také lépe pro Zbrojovku, na jaře 2015 zvítězila na Střeleckém ostrově 3:1.

další články

PREVIEW: Sedmým domácím soupeřem je Vlašim!
A-tým
28.10.2021 | Martin Lísal

PREVIEW: Sedmým domácím soupeřem je Vlašim!

B r n o - Už jen čtyři zápasy zbývají odehrát z podzimního jízdního řádu FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY....
Zbrojováci na hostování - dvougólový Moučka pomohl k další výhře
Ostatní
27.10.2021 | Martin Lísal

Zbrojováci na hostování - dvougólový Moučka pomohl k...

B r n o - Z řad hráčů Zbrojovky na hostování se během uplynulého víkendu zapsal do statistik...
VIDEO: Sestřih utkání v Třinci
A-tým
26.10.2021 | Martin Lísal

VIDEO: Sestřih utkání v Třinci

B r n o - Ve 12. kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY zvítězila Zbrojovka na hřišti Třince 1:0, když jediný...