PREVIEW: V devátém kole míří Zbrojováci do Jihlavy!

PREVIEW: V devátém kole míří Zbrojováci do Jihlavy!

B r n o - Deváté kolo FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY nabídne i šlágr v podobě duelu dvou spolufavoritů soutěže, kteří v loňském ročníku srdnatě válčili v baráži. V pátek 20. září se Zbrojovka představí na hřišti Vysočiny Jihlava, utkání má výkop v 18 hodin.

Zbrojovce se na jihlavském trávníku dlouhodobě nedařilo a šestkrát po sobě skončila bez bodů, poslední dva zápasy zde ale vyhrála. Na podzim 2017 poměrem 2:0 a v závěrečném utkání loňské sezóny dokonce 6:1. Dlužno ovšem podotknout, že tehdy už byly před vzájemným zápasem karty rozdány jasně, oba soupeři měli místenku do baráže jistou.

"Čeká nás jeden z nejnáročnějších testů podzimu. Takové zápasy jsou určitým magnetem; zázemím, kvalitou trávníku i kádru nabízí něco víc, než tuctové duely. Pro nás ale platí, že jestliže chceme bojovat o postup, nemůžeme si klást jiný cíl, než v Jihlavě bodovat," uvedl před páteční bitvou trenér Šustr.

Ten může pro utkání počítat i s Šuralem, který si odpykal stopku za čtyři žluté karty, mimo hru zůstává jen Kotula. "Zdravý už je Pachlopník, ve středu hrál za béčko poločas proti Startu Brno. Máme aktuálně devatenáct hráčů do pole, což znamená, že na tři se nedostane," doplnil Šustr. "Po utkání s Líšní jsme se věnovali při videu naší hře a průběžně také soupeři. Jihlava má konsolidovaný kádr, zkušené i mladé hráče a nečeká nás opravdu nic jednoduchého."

Kádr Vysočiny opustilo před letošním ročníkem několik hráčů, opory ale vesměs zůstaly. Snad jen odchod Klímy do Mladé Boleslavi byl zásadnější ranou, z hostování se do mateřských oddílů vrátili Chlumecký, Preisler či Machuča. Ze Znojma naopak přišel zkušený Lacko, který (stejně jako Zoubele a gólman Veselý) prošel i Zbrojovkou. Ze Sparty dorazili na hostování Fortelný s Pavlíkem, oba se hned zabydleli v sestavě a patří v ní k nejvytíženějším hráčům.

Kompletní porci minut odehrál kromě gólmana Vejmoly ještě stoper Tijani, který už se na Vysočině po zimním příchodu výtečně aklimatizoval. Střelecky řádí zejména Stanislav Klobása, s osmi góly už takřka dorovnal svou loňskou celosezónní bilanci a vévodí střelcům druhé ligy. Zpět po zranění je i tahoun Zoubele a pozice rozhodně nevyklízí nejzkušenější hráč týmu Lukáš Vaculík.

Jihlavští vstoupili do sezóny remízou v Ústí nad Labem, poté následovaly tři výhry a první inkasovaný gól přišel až v 5. kole ve Varnsdorfu. Tam Vysočina zaznamenala také první prohru, bodově naprázdno vyšla ještě v Hradci Králové. S 16 body drží druhou pozici s tříbodovým náskokem na šestou Zbrojovku a čtyřbodovou ztrátou na zatím takřka suverénní Pardubice.

další články

Trenér Machálek: Jsme rádi, že můžeme trénovat kompletní
A-tým
19.10.2020 | Martin Lísal

Trenér Machálek: Jsme rádi, že můžeme trénovat...

B r n o - Za normálních okolností by se Zbrojováci po výjezdu do Jablonce chystali na domácí bitvu...
Aktualizovaný tréninkový režim Zbrojovky
Ostatní
17.10.2020 | Martin Lísal

Aktualizovaný tréninkový režim Zbrojovky

B r n o - S ohledem na platná nařízení vlády docházelo v průběhu týdne k dalším změnám v...
Růsek se v reprezentaci zranil
A-tým
16.10.2020 | Martin Lísal

Růsek se v reprezentaci zranil

B r n o - Zbrojovák Antonín Růsek si během uplynulého reprezentačního srazu připsal další start za...