PREVIEW: V generálce proti Pardubicím, duel můžete sledovat živě na Zbrojovka TV

PREVIEW: V generálce proti Pardubicím, duel můžete sledovat živě na Zbrojovka TV

B r n o - Už jen poslední přípravný zápas dělí Zbrojovku od zahájení jarních bojů ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE! Do Brna přijedou Pardubice, hraje se na Srbské v sobotu 29. února od 15 hodin. Utkání můžete sledovat živě na Zbrojovka TV.

Vstup na stadion je zdarma, otevřeny budou tribuny A a B (včetně občerstvení). (Podrobné informace k programu a soutěžím zde.

Zbrojováci měli na Srbské původně absolvovat i dnešní trénink, noční sněžení je ale zahnalo na umělku do Řečkovic. "Jinak nám ale počasí v únoru celkem přeje, více než týden jsme mohli trénovat na přírodní trávě. Sobotní utkání nepojímáme striktně jako zkoušku na ligu a první mistrovské utkání. Pracujeme, zkoušíme. Čeká nás kvalitní soupeř," uvedl před duelem trenér Machálek.

Ten nemůže pro generálku počítat se čtveřicí hráčů, kteří mají individuální režim. Ke Kryštůfkovi, Pázlerovi a Růskovi přibyl krátkodobě Pavel Dreksa. "U něj by to naštěstí nemělo být nic vážného a příští týden by se měl znovu zapojit do plného tréninku," řekl kouč.

Východočeši nejsou pro Zbrojovku neznámým soupeřem, naopak. Na podzim se oba týmy potkaly dvakrát, po domácí remíze 1:1 zvítězili Zbrojováci v Pardubicích brankami Přichystala 2:1. Onen duel máte ještě jistě v živé paměti. S bilancí jedné výhry a jedné remízy se Brňané s Pardubicemi popasovali i v minulém ročníku. V přípravě došlo k vzájemné konfrontaci před dvěma lety (výhra 3:1), tři roky zpět naopak zvítězili Pardubičtí 5:0.

V kádru Pardubic najdeme už jen jednoho hráče, který prošel Zbrojovkou - stopera Lukáše Zukala. Záložník Pavel Sokol zamířil do Petržalky, v jejímž dresu proti Zbrojovce nastoupil minulý týden. Trenéři Novotný a Krejčí postrádají oproti podzimu pětigólového střelce Kohúta, který se vrátil na Slovácko. Tým naopak posílil exboleslavský záložník Ewerton či zkušený gólman Boháč.

další články

Výkonný výbor FAČR přerušil do konce roku soutěže
27.10.2020 | Martin Lísal

Výkonný výbor FAČR přerušil do konce roku soutěže

B r n o - Výkonný výbor FAČR dnes rozhodl o přerušení soutěží do konce tohoto kalendářního roku. To...
Největší akce FIFA komunity pod hlavičkou LFA i v této sezóně! Registrace do e:LIGY odstartovaly
Ostatní
26.10.2020 | Tisková zpráva

Největší akce FIFA komunity pod hlavičkou LFA i v této...

Ligová fotbalová asociace bude i v sezóně 2020/21 aktivní na poli esportu a pokračuje v projektu...
Ve volnu se věnuju hlavně rodině, hlásí dvojnásobný otec Moravec
A-tým
25.10.2020 | Martin Lísal

Ve volnu se věnuju hlavně rodině, hlásí dvojnásobný...

B r n o – V nucené pauze hráči Zbrojovky intenzivně trénují, na zápasy si ovšem musejí počkat. V...