PREVIEW: V pátém kole míříme do Líšně!

PREVIEW: V pátém kole míříme do Líšně!

B r n o - V 5. kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY čeká na Zbrojováky nejkratší výjezd sezóny - představí se totiž na hřišti SK Líšeň. Hraje se v neděli 22. srpna od 10:15, duel přenáší ČT Sport.

Líšeňští mají za sebou snovou sezónu, v níž skončili na druhé příčce. Až do minulého kola si hýčkali dlouhou sérii bez porážky - od dubnového utkání ve Vlašimi neprohráli 12 zápasů v řadě. Úctyhodnou sérii ukončila během minulého víkendu znovu Vlašim, celkem má Líšeň po čtyřech kolech na kontě pět bodů. V úvodním kole porazila Žižkov, poté remizovala na hřišti Vyškova a doma s Ústím a v tabulce je aktuálně desátá.

"Náš soupeř má v kádru řadu hráčů, kteří prošli Zbrojovkou, což platí i naopak. Čeká nás hodně náročné utkání, v němž se navzájem nemáme čím překvapit, bude to o momentální formě hráčů. Věřím, že jsme na utkání dobře nachystaní a dokážeme jej zvládnout," řekl před bitvou trenér Dostálek. "V Líšni jsou fanoušci hodně blízko hrací ploše, což někdo má rád a jiný to naopak nemusí, takže se s hráči snažíme pracovat i na mentální přípravě."

Oba soupeři se v soutěžních duelech potkali v předminulé sezóně, kdy Zbrojovka doma zvítězila 2:0 a v odvetě 2:1. Jinak se poměrně často střetávají v rámci přípravného období. V našem týmu mají zkušenosti s líšeňskou kabinou Hlavica, Čermák a Hladík, hostovali tu Kuba Přichystal a Martin Zikl. Z týmu Líšně prošli Zbrojovkou Veselý, Lutonský, Pašek, Kučera a Krška, členy mládežnických výběrů pak byli Bednář, Marek, Stáňa, Rolinek a Ulbrich.

Co se kádru týče, kouč Dostálek aktuálně nemůže počítat s Matějem Hrabinou. "Mates má natažené vazy v rameni, v tomto týdnu jen rehabilitoval. Jinak jsme kompletní a je z čeho vybírat, o finální sestavě se rozhodneme po zítřejším tréninku," doplnil Dostálek. "Dlouhodobě zraněný Kuba Šural v tomto týdnu zvýšil objem tréninku a reakce poraněné nohy je přijatelná. Rádi bychom, aby se zhruba kolem reprezentační přestávky definitivně připojil k mužstvu."

Utkání se hraje v areálu SK Líšeň v Kučerově ulici (více informací zde).

další články

ROZHOVOR Z PROGRAMU: Šimon Falta
A-tým
16.08.2022 | Martin Lísal. FOTO: Petr Nečas

ROZHOVOR Z PROGRAMU: Šimon Falta

B r n o - Součástí bulletinu pro zápas s Mladou Boleslaví byl i rozhovor se záložníkem Šimonem...
Předprodej vstupenek na utkání se Slavií!
A-tým
15.08.2022 | Martin Lísal. FOTO: Martin Tajč

Předprodej vstupenek na utkání se Slavií!

B r n o – Vstupenky na utkání s pražskou Slavií už jsou v internetovém předprodeji! Zakoupíte je...
Béčko má další šestigólovou výhru
B-tým
14.08.2022 | Martin Lísal

Béčko má další šestigólovou výhru

B r n o - Brněnský B tým potvrdil dobrý vstup do sezóny i na domácím hřišti v Bystrci, kde přivítal...