PREVIEW: V sobotu do Chrudimi

PREVIEW: V sobotu do Chrudimi

B r n o - Před Zbrojovkou je třetí jarní zápas. V sobotu 16. března se představí v Chrudimi, hraje se už v 10.15. Duel můžete sledovat živě na Fortuna TV či serveru Sporttotal.cz.

Chrudim je v tabulce aktuálně devátá, po osmnácti duelech má v kolonce výher, remíz i proher číslovku šest. Nastřílela 28 branek (o tři více než Zbrojovka), inkasovala jich 29. Na jaře zatím zapsala do statistik bod za remízu v Táboře, poté doma podlehla Spartě B.

"Chrudim se po nepovedeném startu soutěže zvedla herně i výsledkově. Nastupují v konsolidované sestavě, předvádějí stabilní výkony. Mají trenéra, který dbá na pečlivou organizaci hry, těžko se k nim dostáváte, zejména na jejich hřišti. Na to vše se musíme připravit. Poslední zápas prohráli, ale herně horší nebyli, takže nás čeká těžký duel, který nicméně chceme zvládnout," řekl před cestou do Chrudimi asistent Josef Mucha.

Brňané by do zápasu měli nastoupit s minimem změn v sestavě. "Na delší úsek nám vinou svalových problémů vypadl Adam Kronus, po nemoci se ale vrací Hellebrand," prozradil Mucha.

V kádru Chrudimi nalezneme tři hráče, kteří prošli Zbrojovkou. Naším odchovancem je gólman Jiří Floder, který se na východě Čech vypracoval v jednu z hlavních opor týmu. Půlrok v Brně hostoval zadák Daniel Kosek a defenzivu Chrudimi po svém příchodu pozvedl další obránce Martin Toml, který do MFK zamířil v úvodu podzimní části právě z Brna. Opačně je na tom Josef Koželuh, který v Chrudimi hostoval v kalendářním roce 2022.

Oba soupeři doposud odehráli sedm vzájemných duelů, v šesti z nich zvítězila Zbrojovka. Zatím poslední zápas rozhodl na podzim třemi góly Řezníček, čtvrtý zásah přidal Smejkal a Zbrojováci doma zvítězili 4:1. Na hřišti soupeře v posledním vzájemném duelu podlehli 2:3, tehdy šlo o předposlední utkání postupové sezóny. V předcházejících duelech brali v Chrudimi body po výhrách 2:1 a 4:1.

Vzájemná bilance: 7 zápasů (1 – 0 – 5), skóre 10:21.

Nejlepší střelec vzájemných zápasů: Peter Štepanovský, Jakub Řezníček (3 branky).

Prošli oběma kluby: Jiří Floder, Martin Toml, Daniel Kosek - Josef Koželuh.

Poslední vzájemný zápas: 12. 8. 2023, Zbrojovka - Chrudim 4:1. Branky: Řezníček 3, Smejkal - Míka.

další články

Na závěr přípravy prohra v Púchově
A-tým
13.07.2024 | Martin Lísal

Na závěr přípravy prohra v Púchově

P ú c h o v - Poslední přípravné utkání fotbalistům Zbrojovky nevyšlo. V Púchově prohrávali už po...
Béčko na úvod přípravy porazilo rezervu Zlína
B-tým
13.07.2024 | Martin Lísal

Béčko na úvod přípravy porazilo rezervu Zlína

V r š a v a - Fotbalisté brněnského "béčka" vstoupili do letní přípravy vítězně. Na hřišti rezervy...
PREVIEW: Posledním soupeřem v přípravě je Púchov
A-tým
12.07.2024 | Martin Lísal

PREVIEW: Posledním soupeřem v přípravě je Púchov

B r n o – V sobotu sehrají Zbrojováci závěrečný přípravný zápas před startem nové sezóny. V sobotu...