PREVIEW: Ve dvanáctém kole míříme do Třince!

PREVIEW: Ve dvanáctém kole míříme do Třince!

B r n o - Dvanáctým soupeřem Zbrojovky bude v letošní sezóně Třinec. Na hřišti slezského týmu se představíme v sobotu 23. října v 10:15, duel přenáší Fortuna TV.

Veškeré organizační informace pro fanoušky a plánek stadionu a jeho okolí najdete zde.

Fotbalisté Třince se v tabulce nacházejí na poslední příčce, na kontě mají sedm bodů. Všech sedm jich získali doma, kde porazili Opavu a Žižkov a remizovali s Jihlavou. Posledních dvou výsledků dosáhli už pod novým trenérem Zbončákem.

"Měli jsme možnost vidět několik zápasů Třince, osobně si myslím, že nemá kádr na poslední příčku. V obraně se může opřít o dva vysoké a silné zahraniční hráče, má výborný střed hřiště a dva útočníky s ligovými zkušenostmi, Juřenu a Petráně. Navzdory papírovým předpokladům nás nečeká nic snadného," varuje před jakýmkoliv podceněním trenér Dostálek. "K utkání chceme opět přistoupit s největším možným respektem, čeká nás bojovný zápas, ale věříme, že jsme se na něj zvládli nachystat."

V předminulé sezóně Brňané na hřišti Třince remizovali 1:1, ve své premiéře se tehdy trefil Kuba Černín. V domácím utkání zvítězila Zbrojovka 5:0.

V kádru Slezanů figurovala řada hráčů, kteří prošli Zbrojovkou. Gáč a Janoščin ovšem před sezónou odešli a zůstal tak jen záložník Tomáš Weber, zapomenout ovšem nesmíme ani na zmíněného trenéra Zbončáka, který za Brno odkopal 122 prvoligových duelů. A rok hájil barvy Zbrojovky i jeho asistent Zdeněk Cieslar.

Kouč Dostálek sčítá před cestou do Třince ztráty. "Po Vyškovu rozšířili seznam marodů Berkovec s Hlavicou, vítáme tak alespoň návrat Kuby Řezníčka," zmínil kapitána a nejlepšího střelce, který si odpykal trest za žluté karty. Hrabina by se měl do tréninku postupně vracet příští týden, ve stejném období začne Kryštůfek vyklusávat. Na Kubu Šurala čeká v pondělí kontrola, tu má před sebou i Adrián Čermák. Výčet hráčů, se kterými Dostálek nemůže počítat, rozšiřuje ještě Kosek (po angíně). A samozřejmě dva zmínění aktéři hrozivé srážky z minulého utkání, Berkovec s Hlavicou, které čeká týden až dva klidového režimu.

další články

Fousek po Opavě: Zlepšený výkon po pauze jsme korunovali dvěma góly
A-tým
06.12.2021 | Martin Lísal. FOTO: Petr Nečas

Fousek po Opavě: Zlepšený výkon po pauze jsme...

B r n o – Adam Fousek orámoval kalendářní rok 2021 dvěma góly na opavském stadionu – a pokaždé se...
Trenér Dostálek po utkání v Opavě
A-tým
04.12.2021 | Martin Lísal

Trenér Dostálek po utkání v Opavě

B r n o – Ani týdenní odklad, ani domácí neporazitelnost Opavy, ani nepříliš vydařený první...
Zbrojovka loupila v Opavě a po dvoubrankovém vítězství si upevnila první příčku!
A-tým
04.12.2021 | Jakub Sabol. FOTO: Petr Nečas

Zbrojovka loupila v Opavě a po dvoubrankovém vítězství...

O p a v a - Zbrojováci zakončili podzim dohrávkou odloženého utkání v Opavě. Díky zlepšenému výkonu...