PREVIEW: Ve středu se utkáme s Trenčínem

PREVIEW: Ve středu se utkáme s Trenčínem

B r n o - Čtvrtým zimním soupeřem Zbrojovky je slovenský Trenčín. Utkání se hraje v rámci Tipsport ligy ve středu 26. ledna od 13 hodin ve Fotbalovém centru Brno. Sledovat jej můžete živě na Tipsport TV.

V rámci domácích zápasů Tipsport ligy bude Nadační fond Zbrojovák vybírat dobrovolný příspěvek na podporu rodiny našeho trenéra mládeže Josefa Havla. Kouč výběru U18 je po vážném úraze v péči lékařů a Nadační fond se rozhodl jeho rodině s dvěma dětmi pomoci v aktuální tíživé situaci.

Kasička Nadačního fondu bude během obou zápasů vedle pokladny, během týdne ji pak najdete i ve Fanshopu na Srbské. Pomoci může jakákoliv částka, Zbrojovačky a Zbrojováci!

Standardní vstupné na utkání Tipsport ligy činí 60 korun, permanentkáři Zbrojovky mají vstup zdarma.Vstup do areálu Fotbalového centra Brno v Brněnských Ivanovicích je podmíněn dodržením aktuálního Protokolu opatření a jedním ze způsobů doložení bezinfekčnosti: buď dokončené očkování (min. 14 dní), nebo prodělané onemocnění COVID-19 (v uplynulých 180 dnech). Mladiství od 12 do 18 let se budou moci prokázat PCR testem ne starším než 72 hodin, stejně jako osoby, které se nemohou očkovat ze zdravotních důvodů (nutno doložit) a osoby, které očkovacím režimem procházejí.

Trenčín má za sebou ve skupině D zimní soutěže dva zápasy. Nejprve porazil 1:0 Sigmu Olomouc, poté remizoval 1:1 s Vyškovem. Zbrojovka má na kontě tři body, když o víkendu porazila Vyškov 3:1.

V přípravě se oba soupeři potkali naposledy v únoru 2020, kdy Trenčín doma zvítězil 3:2. Na soupisce aktuálně devátého týmu slovenské nejvyšší soutěže nalezneme pestrou směsici národností. Neschází tu Brazilec, Fin, Ghaňan a Francouz, dále jde hned o pětici hráčů z Nigérie, Američana, Bosňana a Srba. Z domácích hráčů je fanouškům asi nejznámější Erik Jendrišek, internacionál a účastník světového šampionátu v roce 2010. Hlavním trenérem je někdejší hráč Liberce Juraj Ančic.

Trenéru Dostálkovi se postupně vrací do hry někteří marodi. Od pondělí s týmem trénuje Oldřich Pragr, zpátky v tréninku už jsou Kohoutek s Rogožanem. Individuálně do konce tohoto týdne trénují Bariš se Štěrbou. Další vyšetření absolvoval Kuba Řezníček (poškozené kloubní pouzdro), na dva týdny má ortézu a pak začne s fyzioterapeutem pracovat na návratu do tréninku.

další články

Zbrojovka v závěrečném utkání druholigové sezóny remizovala s Táborskem
A-tým
14.05.2022 | Daniel Kinc. FOTO: Petr Nečas

Zbrojovka v závěrečném utkání druholigové sezóny...

B R N O - Derniéru ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE si Zbrojovka pro letošní sezónu odbyla v domácím zápase...
U12: Zbrojováci porazili Žďár
Mládež
14.05.2022 | Martin Lísal

U12: Zbrojováci porazili Žďár

B r n o - Také žáci kategorie U12 své utkání se Žďárem nad Sázavou zvládli na jedničku. Zvítězili...
U12: Zbrojovka rozstřílela Žďár
Mládež
14.05.2022 | Martin Lísal

U12: Zbrojovka rozstřílela Žďár

B r n o - Mladší žáci Zbrojovky (U13) hostili ve středu Žďár nad Sázavou. V utkání dokráčeli k...