PREVIEW: Zbrojovka hostí Třinec

PREVIEW: Zbrojovka hostí Třinec

B r n o - Dva dny na regeneraci a je tu další zápas. Zbrojovka přivítá v neděli 7. června Třinec, hraje se od 17 hodin a zápas můžete sledovat živě na Fortuna TV.

Jednou z variant je i tentokrát návštěva Tribuny Štatl ve Zlaté lodi, kde vás zápasem a zábavným programem provedou Petr Švancara a Václav Svoboda (více informací zde).

Brňané by doma rádi potvrdili výhru ze hřiště Vítkovic. Do jejich sestavy se vrací Adrián Čermák, chybět naopak bude Martin Šustr, pykající za červenou kartu. "Jinak kádr nedozná zásadnějších změn. Trénuje s námi už Honza Pázler, jehož manko je ale poměrně velké. Kryštůfek s Endlem zatím trénují individuálně," informoval trenér Machálek.

Jeho hlavním úkolem bylo připravit tým po pouhých dvou dnech mezi zápasy. V pátek na hráče čekala kryokomora, v sobotu dopolední trénink. "Když se podívám na rozpis zápasů, naši soupeři zatím mají vždy o dva dny na regeneraci víc. Musíme se s tím poprat. Vítkovice nás stály hodně sil," mrzí Machálka.

Třinec navíc rozhodně není soupeřem, kterého by bylo radno podcenit. V obnoveném jarním programu ještě neprohrál, bod uloupil například v Hradci Králové. "Je tam trenér a hráči, kteří prošli Brnem, o motivaci budou mít postaráno. Budou se chtít vytáhnout, čeká nás nepříjemný zápas, který nesmíme podcenit. Opět se musíme obejít bez diváků, kteří jsou normálně naším dvanáctým hráčem, uděláme maximum, aby byli alespoň na dálku spokojení," doplnil Machálek.

Zápas se odehraje ve stejném režimu, jako předcházející střetnutí s Duklou. Od pondělí 8. června se pak povolená kapacita zvýší, o podrobnostech budeme informovat.

Stručný profil soupeře

Jedenáctým domácím soupeřem Zbrojovky je v této sezóně Třinec. Zdejší fotbalový klub má počátky ve dvacátých letech, kdy ve slezském městě vznikly polský a český klub, po válce pak došlo k jejich sloučení. Ve své historii hráli Třinečtí šest sezón nejvyšší soutěž, nejlepším umístěním byla desátá příčka v roce 1971.

Od rozpadu federace hrává Třinec poměrně stabilně druhou nejvyšší soutěž, v níž absentoval jen šestkrát. V roce 1994 skončil čtvrtý, což téměř napodobil v předminulém ročníku. Dlouho bojoval na samotné špici, nakonec obsadil pátou pozici. V loňském ročníku to bylo o něco horší – Třinci patřila desátá příčka.

Letos je Třinec zatím osmý, i díky poměrně povedené sérii zápasů po restartu soutěže. Výhra s Chrudimí a remíza v Hradci Králové jsou solidními počiny, v minulém utkání Třinec remizoval s Prostějovem doma 0:0. A třeba právě remíza v Hradci je určitě varováním i pro Zbrojovku.

Aktuální kádr našeho soupeře je poměrně pestře složený. Najdeme tu velezkušeného Ondřeje Kušníra či jen o málo mladšího Jiřího Valentu, nejlepšími střelci jsou čtyřgóloví Bedecs a Hlúpik. Na soupisce exbrněnského trenéra Habance pak nescházejí ani hráči, kteří prošli Zbrojovkou – David Gáč s Jiřím Janoščinem jsou oporami zadních řad, v záloze nastupuje Tomáš Weber.

Ve vzájemných soutěžních zápasech se oba soupeři potkávají vesměs ve druhé lize. V ročníku 2011/12 Brňané doma remizovali 0:0, na hřišti soupeře pak zvítězili 2:1. V loňské sezóně byl výsledek v Třinci zrcadlově opačný, v odvetě si naopak Zbrojovka výhrou 5:0 zajistila baráž. Zatím poslední podzimní duel skončil remízou 1:1.

Vzájemná bilance v soutěžních utkáních: 5 zápasů (2-2-1), skóre 9:4

Nejlepší střelec vzájemných zápasů: Šimon Šumbera (3 branky - 2 za Brno, 1 za Třinec)

Prošli oběma kluby: Šimon Šumbera, Pavel Eismann - David Gáč, Jiří Janoščin, Tomáš Weber.

Poslední vzájemný zápas: 31.8.2019, Třinec - Zbrojovka 1:1

další články

Stáhněte si zápasový bulletin pro utkání s Vlašimí!
Ostatní
14.07.2020 | Martin Lísal

Stáhněte si zápasový bulletin pro utkání s Vlašimí!

B r n o - Zápasový bulletin pro utkání s Vlašimí vychází s ohledem na omezení opět v online verzi....
VIDEO: Sestřih utkání v Prostějově
A-tým
14.07.2020 | Martin Lísal

VIDEO: Sestřih utkání v Prostějově

B r n o - Třetí jarní ztráta, třetí zápas bez vstřelené branky v sezóně. V předposledním utkání...
VIDEO: V posledním utkání FNL přivítáme v úterý Vlašim!
A-tým
13.07.2020 | Martin Lísal

VIDEO: V posledním utkání FNL přivítáme v úterý...

B r n o - Fotbalisté Zbrojovky završí letošní atypický ročník FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY domácím duelem s...