PREVIEW: Zbrojovka míří do Prostějova

PREVIEW: Zbrojovka míří do Prostějova

B r n o - Už jen dva zápasy sehrají Zbrojováci v letošním ročníku FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY. V sobotu je na programu poslední výjezd do nedalekého Prostějova. Divácky atraktivní utkání má výkop v 17 hodin, přímým přenosem jej bude vysílat Fortuna TV.

V týmu Prostějova působí řada bývalých hráčů Zbrojovky - Polák, Lutonský, Pašek, Schuster, Sus, Stáňa či Kroupa. Poslední jmenovaný by se v utkání měl loučit se svou bohatou kariérou. A aby toho nebylo málo, na lavičce je někdejší hráč a trenér Zbrojovky Pavel Šustr.

"Je to svým způsobem derby, očekávám vypjatou atmosféru, podobnou jako třeba v Líšni. Nemáme před sebou nic snadného, domácí nám budou chtít oplatit podzimní porážku. Náš cíl je ale neměnný, chceme zakončit sezónu s co nejvyšším bodovým ziskem," řekl před utkáním kouč Machálek, který má zase naopak kořeny v Prostějově. "Poslední měsíce žiju na chalupě, ale mám tu pořád trvalé bydliště a spoustu známých. Věřím, že nás čeká atraktivní zápas."

Ke skvělé kulise by měl přispět i fakt, že na utkání budou mít přístup také fanoušci Zbrojovky. "Za to jsem rád, těším se. Už loňský zápas měl výtečnou atmosféru a věřím, že letos to bude ještě lepší. A hlavně s lepším koncem pro Zbrojovku," připomněl Machálek prohru 1:2.

Od té doby se oba soupeři potkali dvakrát na Srbské. V minulém ročníku trefil těsnou výhru 1:0 Magera. Na podzim pak Brňané zvítězili 5:0, když se postupně prosadili Fousek, Šmíd, Vaněk, Pachlopník a Přichystal. Ondra Vaněk k parádní trefě z přímého kopu přidal i dvě gólové nahrávky.

V jaké sestavě Brňané do odvety půjdou? "Kádr nedoznal velkých změn, hrát už může Adam Fousek, který si odpykal třízápasový trest. Jinak se nic nezměnilo," řekl Machálek, jehož svěřenci nastříleli v posledních dvou zápasech sedmnáct branek. "Ale víme, že pýcha předchází pád, takže do sobotního zápasu jdeme opět s pokorou. Základem bude poctivost, pracovitost, touha jít výhře naproti. Jen tak můžeme uspět."

Duel má výkop v 17 hodin a přenášet jej bude Fortuna TV.

další články

V sobotu se představíme v Jihlavě
A-tým
07.08.2020 | Martin Lísal

V sobotu se představíme v Jihlavě

B r n o - Náročný týden plný dřiny zakončí Brňané třetím přípravným utkáním, v sobotu od 11 hodin...
Béčko čeká první soutěžní zápas na hřišti Břeclavi
B-tým
07.08.2020 | Martin Lísal

Béčko čeká první soutěžní zápas na hřišti Břeclavi

B r n o - Fotbalisté brněnské rezervy se jako první náš tým pustí do soutěžních bojů. V sobotu je v...
Ostatní
07.08.2020 | Martin Lísal

"Kotel" se přesunuje do sektoru M

B r n o – Zástupci klubu včera v podvečerních hodinách absolvovali finální schůzku s představiteli...