PREVIEW: Zbrojovka přivítá šestý Liberec!

PREVIEW: Zbrojovka přivítá šestý Liberec!

B r n o - Po remíze v Mladé Boleslavi se Zbrojováci poprvé v roce 2021 představí na domácím stadionu, kde přivítají aktuálně šestý Liberec. Hraje se v pátek 22. ledna od 18 hodin před kamerami České televize!

Duel by nakonec měl vysílat kanál ČT 2.

Po tvrdé záchranářské bitvě v Mladé Boleslavi změří Brňané síly se soupeřem z jiných vod tabulky. Liberec si v minulém ročníku zajistil účast v Evropské lize, v níž se probil až do základní skupiny. A podobné ambice má i letos - z šesté příčky by rád zaútočil na pozice, zaručující pohárové boje.

"Čeká nás rozhodně těžší utkání, než bylo to sobotní. Liberec je silový, dobře organizovaný soupeř, může se opřít o vysoké, důrazné hráče. Víme, že před námi není rozhodně nijak jednoduchý úkol, ale půjdeme do utkání opět s maximálním odhodláním a s cílem bodovat," řekl před duelem trenér Dostálek.

Jeho svěřenci se na utkání chystají od pondělí - nejprve v Brněnských Ivanovicích, od středy na trávě ve WEDOS Areně. "Počasí je oproti minulému víkendu o něco příjemnější, což kvitujeme. Do tréninku se nám vrátil Pavel Dreksa, trénuje i Adrián Čermák, u kterého už je to jen otázka dohnání určitého manka, které po svém zranění má. Samozřejmě čekáme i na výsledky testů, které nominaci na utkání mohou ovlivnit," zmínil Dostálek tradiční testování na koronavirus. Jistotou je absence Adama Fouska, který v Mladé Boleslavi viděl čtvrtou žlutou kartu.

Ještě jedna zpráva z marodky je pro trenéra celkem potěšující. "Tonda Růsek už běhá s míčem, v jeho případě postupuje rekonvalescence hodně rychle, za to jsme rádi. Věříme, že to tak bude pokračovat a Tonda se k nám co nejdříve připojí." Další marodi - Reiter s Přichystalem - absolvují v pondělí kontrolní vyšetření a podle jeho výsledku se rozhodne o jejich případném zapojení do tréninkového procesu.

Tým Liberce patří od roku 1993 k tradičním soupeřům Zbrojovky. Tehdy doma nejprve zvítězil 2:1, v odvetě zařídil těsnou výhru Brňanů současný asistent trenéra Petr Maléř. Vzájemná bilance je na straně Severočechů, kteří vyhráli i oba poslední vzájemné zápasy v sezóně 2017/18 - v Brně 2:1, doma 2:0. V roce 2018 jsme na Liberec narazili ještě doma v MOL Cupu, brzký gól rozhodl o postupu hostů.Vzájemná bilance v soutěžních zápasech: 48 zápasů (14 – 13 – 21), skóre 43:49

Nejlepší střelci vzájemných zápasů: Jan Nezmar (4 branek)

Prošli oběma kluby: Libor Došek - Michael Rabušic, Jakub Jugas.

Poslední vzájemný zápas: 16.3.2018, Liberec - Zbrojovka 2:0 0:3. Branky: Pulkrab 2.

další články

VIDEO: Kapitán Jakub Šural po utkání s Plzní
A-tým
01.03.2021 | Martin Lísal. FOTO: Martin Tajč

VIDEO: Kapitán Jakub Šural po utkání s Plzní

B r n o – Jakub Šural odehrál proti Plzni padesáté utkání v nejvyšší soutěži, poprvé v něm...
VIDEO: Trenér Dostálek hodnotí utkání s Plzní
A-tým
27.02.2021 | Martin Lísal

VIDEO: Trenér Dostálek hodnotí utkání s Plzní

B r n o - Jediný vstřelený gól, jediný bod. Taková je bilance Zbrojovky v únoru a nic na tom...
Zbrojovka se proti Plzni střelecky neprosadila, hosté vezou nejtěsnější výhru
A-tým
27.02.2021 | Daniel Kinc. FOTO: Martin Tajč

Zbrojovka se proti Plzni střelecky neprosadila, hosté...

B R N O - Ani ve třetím zápase v řadě se fotbalistům Zbrojovky nepodařilo vstřelit branku. Proti...