PREVIEW: Zbrojovka v Tipsport lize vyzve Dunajskou Stredu

PREVIEW: Zbrojovka v Tipsport lize vyzve Dunajskou Stredu

B r n o - Fotbalisté Zbrojovky vstoupí o víkendu do bojů v zimní Tipsport lize. Prvním soupeřem bude třetí tým slovenské ligy Dunajská Streda, duel můžete sledovat živě na YouTube kanálu soupeře.

Utkání se hraje v tréninkovém areálu Dunajské Stredy (mapa) na vyhřívané přírodní trávě.

Třetí tým slovenské nejvyšší soutěže se může pochlubit národnostně pestou soupiskou, na které najdete kromě domácích hráčů i borce z Venezuely, Panamy či Ghany. Fanouškům Zbrojovky není neznámý útočník Abdulrahman Taiwo, který byl v Brně před dvěma lety krátce na testech a před příchodem do Dunajské Stredy působil v Nitře, v jejímž dresu proti Brnu naskočil před rokem právě v Tipsport lize. Zatím poslední posilou se stal maďarský záložník Schäfer, který v klubu hostuje z FC Janov.

Brňané v Dunajské Stredě přespí

Brňané stráví na jihu Slovenska celý víkend, neboť hned v neděli absolvují na stejném hřišti duel s Nitrou a v dějišti utkání tak přespí. "S ohledem na marodku nemáme k dispozici dvě kompletní jedenáctky, někteří hráči tak odehrají část obou duelů. Z béčka nás navíc doplnil stoper Šimon Žalud. Čekají nás kvalitní testy, Dunajská Streda disponuje kvalitním kádrem a utkání tak bude cennou prověrkou," řekl před cestou trenér Machálek.

K utkání kromě dlouhodobějších marodů neodcestuje Pázler, který si poranil sval a dostal naordinovaný desetidenní klidový režim, z dnešního tréninku odstoupil mladý Ševčík. "Růsek trénuje individuálně, pracují už i Lukáš Kryštůfek a Kuba Černín. Tento týden netrénoval Kuba Šural, který by se k nám měl připojit v úvodu příštího týdne. Naopak už s námi pojede Peter Štepanovský. Do utkání ještě nezasáhne, ale bude trénovat," doplnil Machálek.

Oba soupeři se v zimě potkávají poměrně často, za poslední roky se tak stává počtvrté. Dvakrát se z výhry radovala Zbrojovka, naposledy v únoru 2018 pak na soustředění v Turecku zvítězila Dunajská Streda.

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

Výkonný výbor FAČR přerušil do konce roku soutěže
27.10.2020 | Martin Lísal

Výkonný výbor FAČR přerušil do konce roku soutěže

B r n o - Výkonný výbor FAČR dnes rozhodl o přerušení soutěží do konce tohoto kalendářního roku. To...
Největší akce FIFA komunity pod hlavičkou LFA i v této sezóně! Registrace do e:LIGY odstartovaly
Ostatní
26.10.2020 | Tisková zpráva

Největší akce FIFA komunity pod hlavičkou LFA i v této...

Ligová fotbalová asociace bude i v sezóně 2020/21 aktivní na poli esportu a pokračuje v projektu...
Ve volnu se věnuju hlavně rodině, hlásí dvojnásobný otec Moravec
A-tým
25.10.2020 | Martin Lísal

Ve volnu se věnuju hlavně rodině, hlásí dvojnásobný...

B r n o – V nucené pauze hráči Zbrojovky intenzivně trénují, na zápasy si ovšem musejí počkat. V...