Pavel Košťál: Tlak Sparty byl chvílemi enormní, ale takové zápasy mě baví

Pavel Košťál: Tlak Sparty byl chvílemi enormní, ale takové zápasy mě baví

B r n o - Již před zápasem na Letné bylo velmi pravděpodobné, že obranu Zbrojovky v čele s Pavlem Košťálem čeká proti Spartě perná šichta. K tomu, aby byla odměněna bodovou náplastí, nakonec mnoho nechybělo - Brňané na Letné podlehli těsně 1:2.

Takřka sedmdesát minut drželi Zbrojováci čisté konto, polovinu této doby dokonce po Řezníčkově gólu vedli. "Mrzí to, bodovat na Spartě se nepovede každý zápas. Přečkali jsme velké šance, které si soupeř vypracoval, ale pak jsme inkasovali dva takové naše nedůrazné góly," litoval zkušený obránce po utkání.

I on sám přitom cítil, že Zbrojovka tentokrát zvučného soupeře potrápila a mohla vstřelit i více jen jeden gól. "Chybělo lepší a přesnější zakončení, další gól by udělal zápas zajímavějším. Ale dopadlo to takhle, nedá se to vrátit. Myslím, že po jejich úvodním tlaku jsme se docela srovnali a nemáme se za co stydět."

Do 68. minuty to vypadalo, že zápas by mohl být jedním z těch šťastných, kdy vám zkrátka vyjde úplně všechno. "Když jsem viděl, co nedali, už jsem si to taky říkal. Míče se k nám odrážely, dařilo se blokovat střely, podržel nás gólman. Věřil jsem, že to může vyjít. Soupeř nám ale nakonec ty dvě branky dal," krčil rameny borec, který letos prozatím vynechal vinou karetního trestu jediný zápas.

I tak byl ale duel - navzdory porážce - zážitkem jak pro hráče, tak pro fanoušky. "Zápas bolel, ale nic jiného nezbývalo, nechtěli jsme tam dostat zase čtyři góly. Člověk chvílemi neví, kam dřív skočit, bylo to hodně o komunikaci, tlak Sparty byl místy enormní. Ale takové zápasy mě baví," souhlasil Košťál.

Duel na Spartě byl prvním ze série náročných testů, které na Zbrojovku tento týden čekají. "Před námi je Plzeň, se kterou jsme letos už dvakrát hráli. Doma nás nezmáčkli tolik, jako Sparta, ale je pravda, že také nehráli v nejsilnější sestavě. V lize jsme je dokázali porazit, ale střeleckých možností měli hodně. Musíme hrát dobře vzadu, nedostat gól a pokusit se něco proměnit," vzhlédl Košťál k nadcházející konfrontaci s Plzní (3. prosince).

Pak ještě liga - a konec půlsezony a dovolená. "Podobně náročný týden už jsem dlouho nezažil," přiznává na závěr jeden z nejvyšších borců brněnské sestavy.

další články

Zbrojovácký Fanshop bude před svátky otevřený denně
Ostatní
05.12.2022 | Klub

Zbrojovácký Fanshop bude před svátky otevřený denně

B r n o - Oficiální zbrojovácký Fanshop přechází před svátky tradičně na vánoční režim! Od 12. do...
VIDEO: Zbrojováci si zpestřili program hokejem!
A-tým
05.12.2022 | Martin Lísal

VIDEO: Zbrojováci si zpestřili program hokejem!

B r n o - Bývá zvykem, že poslední týden před zimní dovolenou si hráči zpestří hokejem. Je tomu tak...
Na závěr TIPSPORT LIGY výhra v Trenčíně
A-tým
02.12.2022 | Martin Lísal

Na závěr TIPSPORT LIGY výhra v Trenčíně

T r e n č í n - Fotbalisté Zbrojovky zakončili letošní TIPSPORT LIGU na hřišti Trenčína. Jakub...