Pavel Zavadil patří v lize k nejlepším, chválil trenér Čuhel po utkání s Libercem

Pavel Zavadil patří v lize k nejlepším, chválil trenér Čuhel po utkání s Libercem

V záplavách deště a na těžkém terénu byl nakonec k vidění dramatický duel, který v samém závěru zlomila ve svůj prospěch domácí Zbrojovka. Co o utkání soudili trenéři obou soupeřů?

Přednost v hodnocení dostal lodivod mistra, kterému se ovšem v této sezoně až tak nedaří. S poháry se musel rozloučit a na výhru čeká momentálně již pět utkání. Jaroslav Šilhavý proto nemohl být spokojen. "V první řadě bych chtěl pogratulovat domácím, nadšeně bojovali a získali tři body. Měli jsme podle mého po většinu utkání herně navrch, šance v první půli volaly po gólu, ale nepovedlo se," hodnotil zápas ze svého pohledu.

Po inkasované brance se pak dle Šilhavého projevil další problém, který Liberec aktuálně trápí. "Znervózněli jsme po chybě, kdy hráči nepokryli střed hřiště a střelu z vápna. Změnili jsme styl a začali jen nakopávat, naštěstí jsme se vrátili do hry střídáním. Když Bosančič překvapil gólmana, věřil jsem, že přidáme druhý gól, ale udělali jsme v závěru dvě chyby - nejprve z toho bylo vyloučení a pak rozhodující gól," dokončil trenér Liberce sé resumé utkání.

Nepopíral ani nervozitu, která pramení z faktu, že Liberec už pět kol nevyhrál. "Chtěli jsme vyhrát, udržet se v první polovině, ale trápíme se v koncovce a chybujeme vzadu. V reprezentační pauze se musíme nadechnout," burcoval na závěr své svěřence.

Pak už dostal prostor kouč domácích Petr Čuhel, který mohl být pochopitelně spokojenější. "Přestáli jsme šance Liberce, zejména v poslední čtvrthodině první půle. Pak jsme přidali na důrazu a soupeři se vyrovnali, což přineslo ovoce v podání branky. Po vyloučení chtěly vyhrát oba týmy, což bylo sympatické, my byli šťastnější," shrnul v kostce zápas.

V něm se domácí musel vyrovnat s absencí kapitána a střelce Švancary. "Nerad hodnotím jednotlivce, ale Pavel Mezlík Petra dobře zastoupil, měli to s Halaškou těžké, občas se nedařilo hrát po zemi, ale zvládli to. Roli lídra opět skvěle zastal Pavel Zavadil, je příkladem ve všech činnostech, v lize patří k nejlepším. Vzal to na sebe, řídil ofenzivně mužstvo a k tomu zvládá i bránit," nešetřil Čuhel superlativy na adresu záložníka, o němž už renomovaní novináři mluví i v souvislosti s reprezentační pozvánkou.

Podle Petra Čuhela je největší devizou Zbrojovky týmová hra. "Nemáme tak kvalitní tým jako Liberec, který už vyprázdnil marodku a zase hraje tak, jako hrál loni. Máme ale týmový duch, vrátili jsme se k poctivé hře dozadu, hráči za sebe v případě chyby zaskakují. Vynáší nás to nahoru, ale musíme u toho zůstat a být nadále pokorní, vážit si první ligy," zůstává Čuhel nadále při zemi.

AUDIO - ohlasy trenérů po utkání.

další články

Z HISTORIE: Rekordní série oslavence Václavíčka
Ostatní
07.12.2021 | Martin Lísal

Z HISTORIE: Rekordní série oslavence Václavíčka

B r n o - Kapitán mistrovské jedenáctky a olympijský vítěz Rostislav Václavíček dnes slaví...
Zbrojováci si konec roku opět zpestřili hokejem
A-tým
06.12.2021 | Martin Lísal

Zbrojováci si konec roku opět zpestřili hokejem

B r n o - Bývá už tradicí, že si fotbalisté závěr roku zpestří doplňkovými sporty, především...
VIDEO: Sestřih utkání v Opavě
A-tým
06.12.2021 | Martin Lísal. FOTO: Petr Nečas

VIDEO: Sestřih utkání v Opavě

B r n o - Fotbalisté Zbrojovky zvítězili v posledním utkání podzimu na hřišti Opavy 2:0, když se o...