Pořád to máme ve své moci, věří Hlavica v záchranu

Pořád to máme ve své moci, věří Hlavica v záchranu

B r n o – Fakt, že Zbrojovka bojovala do posledních vteřin v Jablonci o vyrovnání, byl i jeho zásluhou. Zadák Jan Hlavica za stavu 1:0 pro domácí výborným zákrokem zamezil Sejkovi v navýšení skóre.

Radost z toho ale neměl pražádnou. „Jsme hrozně zklamaní, protože hlavně ve druhé půli jsme měli čtyři, pět opravdu velkých šancí,“ řekl po utkání přítomným novinářům.

„Asi nám při zakončení chyběl klid, tohle kluci normálně proměňují. Ale ono se mi to jednoduše zezadu radí, nevím, jak se kluci v ten moment cítí. Je to každopádně škoda, protože dnes se tu body uhrát daly,“ věděl osmadvacetiletý stoper.

Samotný jeden bod by s ohledem na výhru Zlína v Pardubicích až tak mnoho neřešil, cenu by ale měl. „Pomohlo by nám to trochu psychicky. Navíc kdo ví, jestli bychom nebyli schopní zápas otočit. Soupeře jsme celkem zamkli, dokázali jsme sbírat balony a jedním gólem to nemuselo skončit. Jenže jsme nedali ani ten jeden.“

Před Zbrojovkou jsou teď poslední dva zápasy nadstavby – v Teplicích a doma se Zlínem. „Je to otřepaná fráze, ale musíme to brát zápas po zápasu, nepočítat, neohlížet se na nikoho. Jsou to dva těžké zápasy, ale pokud je zvládneme, budeme v baráži. Máme to ve své moci. Nesmíme si pořád říkat, že to přijde příště, musíme to udělat teď a musíme to udělat dobře,“ uzavřel Hlavica.

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

PREVIEW: Sezónu zakončíme ve Vlašimi
A-tým
23.05.2024 | Martin Lísal

PREVIEW: Sezónu zakončíme ve Vlašimi

B r n o - V sobotu 25. května se zatáhne opona druhé nejvyšší soutěže. Zbrojovka absolvuje derniéru...
Ohlédnutí za zápasy Zbrojovaček proti Rapidu
Ostatní
22.05.2024 | Martin Lísal. FOTO: Milan Kříž

Ohlédnutí za zápasy Zbrojovaček proti Rapidu

B r n o - V pondělí 20. května proběhl na brněnském stadionu svátek dívčího fotbalu v Brně....
ROZHOVOR Z PROGRAMU: Oldřich Pragr
B-tým
22.05.2024 | Martin Lísal. FOTO: Petr Nečas

ROZHOVOR Z PROGRAMU: Oldřich Pragr

B r n o - Součástí posledního zápasového programu této sezóny byl i rozhovor s dvacetiletým...