pátek 1.11.2019

4 Zbrojovka Brno
1 Vyšehrad
14.kolo

pátek 8.11.2019

5 Zbrojovka Brno
0 Prostějov
15.kolo

sobota 23.11.2019

1 Pardubice
2 Zbrojovka Brno
16.kolo

pátek 10.1., 16:00

FK Blansko
Zbrojovka Brno
příp.

sobota 18.1., 13:00

Dunajská Streda
Zbrojovka Brno
TL

neděle 19.1., 10:30

Nitra
Zbrojovka Brno
TL

středa 22.1., 11:00

Zbrojovka Brno
MFK Skalica
TL

sobota 25.1., 10:00

Zbrojovka Brno
Baník Ostrava
TL

pondělí 27.1.

???
Zbrojovka Brno
TL

středa 29.1., 18:00

???
Zbrojovka Brno
příp.

sobota 8.2.

Trenčín
Zbrojovka Brno
příp.

sobota 15.2., 11:00

Zbrojovka Brno
Podbrezová
příp.

středa 19.2.

Petržalka
Zbrojovka Brno
příp.

sobota 22.2., 10:00

Vyškov
Zbrojovka Brno
příp.

pátek 28.2., 17:00

Zbrojovka Brno
Pardubice
příp.

pátek 6.3., 19:00

Zbrojovka Brno
Sokolov
17.kolo

sobota 14.3.

Ústí n. L.
Zbrojovka Brno
18.kolo

pátek 20.3., 19:00

Zbrojovka Brno
Dukla Praha
19.kolo

sobota 4.4.

Vítkovice
Zbrojovka Brno
20.kolo

pátek 10.4., 19:00

Zbrojovka Brno
Třinec
21.kolo

středa 15.4.

SK Líšeň
Zbrojovka Brno
22.kolo

neděle 19.4., 18:00

Zbrojovka Brno
Jihlava
23.kolo

sobota 25.4.

Hradec Králové
Zbrojovka Brno
24.kolo

středa 29.4., 18:00

Zbrojovka Brno
Chrudim
25.kolo

sobota 2.5.

Varnsdorf
Zbrojovka Brno
26.kolo

pátek 8.5., 19:00

Zbrojovka Brno
Žižkov
27.kolo

středa 13.5.

Vyšehrad
Zbrojovka Brno
28.kolo

sobota 16.5.

Prostějov
Zbrojovka Brno
29.kolo

sobota 23.5.

Zbrojovka Brno
Vlašim
30.kolo

ROZHOVOR Z PROGRAMU: Jiří Floder

ROZHOVOR Z PROGRAMU: Jiří Floder

B r n o - V zápasovém bulletinu pro utkání se Znojmem jste si mohli přečíst rozhovor s gólmanem Jirkou Floderem. Ten si ve zmíněném utkání shodou okolností odbyl soutěžní premiéru, kterou ozdobil čistým kontem. Přepis rozhovoru vám jako obvykle nabízíme na webu.

03.05.2019 | Martin Lísal

 

Ve Zbrojovce je gólman Jiří Floder od svých třinácti let, postupně se prokousal až na aktuální pozici gólmanské dvojky. Za sebou má i dvojí hostování ve třetí lize a zkušenosti sbíral také v reprezentaci. Dvaadvacetiletý rodák ze Starého Lískovce se dle svých slov stále učí, ovšem nejen na poli fotbalovém – aktuálně totiž studuje ve třetím ročníku Mendelovy univerzity!

Jirko, jak a kde začínala tvoje fotbalová cesta?
V šesti letech jsem začínal v Tatranu Starý Lískovec. První půlrok jsem byl v poli, pak mě to nějak táhlo do brány. V zimě na halových turnajích jsem se do ní postavil a už zůstal. I když jsme si s rodiči nebo dědou byli zakopat, vždycky jsem chtěl, aby na mě stříleli.

Kdy se zrodil tvůj příchod do Zbrojovky?
To mi bylo třináct. Nejprve jsem přišel do týmu trenérů Krejčího a Janáse na pár tréninků na podzim, pak v zimě jsem absolvoval testy a trenér Vávra mi řekl, že to bylo dobré a zůstávám. Od té doby jsem jen dvakrát hostoval.

Tvým souputníkem byl David Záleský, jak jste spolu vycházeli? Gólmanský post je v tomhle ohledu hodně specifický, kamarádi jsou zároveň konkurenty.
Když jsem přišel, byl David o rok posunutý, jinak jsme ale byli hodně pohromadě a chytali spolu i v reprezentaci. Místo v bráně je jenom jedno, v tom to máme opravdu složitější, protože gólmana většinou nestřídáte během zápasu jako útočníka. Ale gólmanský minitým je pořád spolu a kdyby to bylo nějak napjaté, fungovalo by to špatně na tréninku i v utkání. Musíme táhnout za jeden provaz. Konkrétně s Davidem jsme kamarádi dodneška, víme o sobě. Je jasné, že i v reprezentaci jsem tím třeba o pár startů přišel, protože nemohli pořád nominovat jen nás dva z Brna (smích). Ale jsem rád za každý, zpětně to nezměním a zažil jsem toho dost, zápasy i soustředění. Byla to velká zkušenost.

Jak se pak vyvíjela tvoje pozice v kádru?
Od minulé sezóny jsem byl trojka, pak přišlo hostování v Kroměříži, ještě předtím jsem byl v Blansku. Oboje mi hodně dalo, s Kroměříží jsme hráli na špici, s Blanskem o záchranu, ale zase jsem tam měl víc práce. Teď poprvé sbírám zkušenosti jako dvojka a vnímám zápasy profesionální soutěže z lavičky.

V čem je to jiné, než pozice trojky na tribuně?
Jsou to větší nervy, na druhou stranu člověk může kamarády povzbudit, předat jim nějaké poznatky. Víc mě to vtáhne do zápasu. Nemůžu ovlivnit jeho průběh, ale můžu pomoci alespoň slovem, povzbuzením. Teď na jaře se nám většina zápasů povedla, bohužel si to sami komplikujeme, jako teď naposledy ve Varnsdorfu. To nás sráží, ale pořád věřím, že je v našich silách vše zvládnout.

V minulém rozhovoru Pavel Halouska říkal, že mu spíše vyhovují zápasy, kdy je v co největším zápřahu. Na jaře ovšem Zbrojovka spíše dobývá a gólman se musí udržovat v pozornosti a čekat třeba na jedinou střelu. Je to i tvůj názor?
Souhlasím, pro gólmana jsou tohle nejsložitější zápasy. Osmdesát minut na vás nejde nic, ale musíte být pořád v koncentraci, protože pak přijde standardka a je zle.

V utkání juniorky proti Spartě ti ale tohle nehrozilo, že?
Tohle jsem asi ještě nezažil. Jednou v dorostu jsme proti devíti soupeřům hráli, ale to snad jen deset minut. Teď jsme byli oslabení skoro celý zápas, 40 minut hráli v devíti. Bylo to jak na tréninku, když nacvičujeme obranné fáze, valilo se to na nás. Škoda, že se nám to nepovedlo dotáhnout, ale kluci bojovali a měli jsme z toho alespoň bod.

V čem vidíš aktuálně svoje rezervy, na čem s trenérem pracujete?
Vždycky je co zlepšovat. Poslední dobou se hodně dře práce nohou, na tom pracujeme pořád a v tom rezervy mám. Snažím se je odstraňovat. Dále čtení hry, komunikace. I na tom od zimy hodně pracujeme, aby hráči věděli, že za nimi někdo je. Gólman musí být slyšet, je to dobré pro tým i pro nás, udržuje nás to v koncentraci, i když se zrovna nic neděje.

Máš mimo fotbal nějaké další koníčky?
Kromě fotbalu a školy mi aktuálně moc volného času nezbývá, ten se snažím věnovat rodině, přítelkyni a kamarádům. Dřív jsem si občas zahrál PlayStation, to už teď moc nejde. Navíc jsem rád, když někdy trochu volna zbyde, že si můžu odpočinout.

Zmínil jsi školu, prozradíš fanouškům, v jaké fázi tvoje studium je?
Jsem ve třetím ročníku na Mendelově univerzitě, fakulta mezinárodních studií, obor socioekonomický a environmentální rozvoj regionu. Ideálně bych měl končit bakalářskou zkouškou.

Jak se ti daří skloubit studium s kariérou? Třeba takové hostování v Kroměříži, to musela být v tomhle ohledu lahůdka.
Je to dost možná na celé věci to nejtěžší. Jde to špatně, semináře jsou pevně dané, tréninky také. Naštěstí trenéři mi v tomto vycházejí vstříc, pokud to jen trochu jde, a zároveň i vyučující berou ohled na to, jaký sport dělám a že ho dělám profesionálně. Mám v tomhle ohledu oboustranné štěstí a nebýt toho, asi bych ve třeťáku vůbec nebyl. Za to jim všem patří dík (úsměv).

Máš v plánu pokračovat po bakaláři i dál? A kdy se ti vůbec v hlavě zrodila myšlenka na vysokoškolské studium? Úplně obvyklé to ve fotbalovém prostředí není.
Přemýšlím, že bych pokračoval na magisterskou nadstavbu. Když jsem končil gympl na Botance, chtěl jsem jít dál a mít něco hotového, získat nějaké zkušenosti. Nejdříve jsem nevěděl, co od toho oboru čekat, ale jsem spokojený, předměty mě baví a přemýšlím teď i nad magisterskou nadstavbou. Ta by mohla být ještě zajímavější.

Chodil jsi pro rady i k Lukáši Vraštilovi, který bakalářské studium úspěšně završil?
Jasně, Vrašťa mi hodně pomáhá, dává mi rady a často jsem se ho během studia na některé věci ptal, i teď ohledně bakalářky.

S kým si v kabině nejlépe rozumíš?
Jsme tu teď dobrá parta a rozumíme si všichni. Je nás tu dost mladých, s těmi jsem v kontaktu logicky asi nejvíc, ale neznamená to, že bychom byli rozdělení na skupinky. Na pokoji bývám s Kubou Přichystalem a asi nejdéle se znám s Ondrou Vintrem, který je stejný ročník a je v klubu stejně dlouho jako já, možná ještě o něco déle.

Díky za rozhovor a ať se daří!

 

Aktuality

29.11.2019

Prosba o vyplnění dotazníku

Náš odchovanec a hráč FK Blansko Martin Sedlo kromě fotbalu stíhá i studium na vysoké škole, kde se aktuálně věnuje magisterské práci. V této souvislosti prosí fanoušky Zbrojovky o vyplnění krátkého dotazníku. Dotazník najdete zde.

6.11.2019

Po Zbrojovce na basket!

Se vstupenkou na zápas Zbrojovka Brno – 1. SK Prostějov můžete zdarma navštívit utkání nejvyšší basketbalové soutěže mužů mezi mmcité1 Basket Brno a BK Opava, které se hraje ve středu 13. 11. od 20:00 na brněnském Kampusu. Bližší informace najdete na www.basketbrno.cz.

24.10.2019

Béčko znovu na Srbské

Také utkání 12. kola Divize D mezi béčkem Zbrojovky a Žďárem nad Sázavou (neděle, 10:15) bude odehráno oproti původnímu plánu na Srbské. Vstupné je zdarma.

10.10.2019

Béčko na Srbské

Utkání 10. kola Divize D mezi béčkem Zbrojovky a Bystřicí nad Pernštejnem (neděle, 10:15) bude odehráno oproti původnímu plánu na Srbské. Vstupné je zdarma.

9.10.2019

Fanshop ve čtvrtek uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že oficiální zbrojovácký Fanshop na Srbské bude ve čtvrtek 10. října uzavřen. Důvodem je konání akce Bitva na Moravském poli, kde bude od 16 hodin k dispozici stánek se sortimentem Fanshopu.

24.9.2019

Fanshop ve čtvrtek uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že zbrojovácký Fanshop bude ve čtvrtek 26. září z provozních důvodů uzavřen. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

13.9.2019

Endl a Jambor v repre

Zbrojováci Lukáš Endl a David Jambor byli nominováni do reprezentace U17 pro první fázi kvalifikace na evropský šampionát ve Finsku. Tým kouče Radka Bejbla vyzve v boji o postup kromě domácího celku ještě Bosnu a Moldavsko.

12.9.2019

Termín MOL Cupu

Utkání 3. kola MOL Cupu na hřišti Jablonce sehrajeme po dohodě klubů v úterý 1. října v 16:30.

12.9.2019

S Hradcem v sobotu

Utkání 10. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY proti Hradci Králové sehrajeme s ohledem na další termíny v sobotu 28. září v 18:30.

29.8.2019

Fanshop ve čtvrtek uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že zbrojovácký Fanshop bude ve čtvrtek 29. srpna z provozních důvodů uzavřen. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

Fanshop

Banner

Facebook

Copyright © 2011-2019 FC Zbrojovka Brno & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno.
Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www.fczbrno.cz